رستوران‌هایی با محیط‌ های عجیب و خاص

:
واژه رستوران تداعی کننده صرف غذایی دلچسب در محیطی آرام و پاکیزه در ذهن همگان است. رستوران‌ها بر اساس سرویس و غذایی که به مشتریان خود ارائه می‌کنند در دسته‌های مختلفی مانند سنتی، فست‌فود و …. قرار می‌گیرند. ولی در این بین تعدادی از رستوران‌ها نیز وجود دارند که به دلیل فضا و ویژگی خاص محل رستوران متمایز است. برای آشنایی با این رستوران‌های متفاوت با سفرآفرین همراه شوید!

رستوران Ithaa – مالدیو، زیر دریا :

این رستوران در عمق ۵ متری زیر دریا قرار دارد و دارای نمای ۱۸۰ درجه از فضای زیر آب است. رستوران بخشی از اقامتگاه معروف جزیره رانگالی مالدیو است که در آن می‌توان صرف یکی از جذاب‌ترین شام‌های دنیا را تجربه کرد. لغت Ithaa به معنی مادر مرواید است. رستوران توسط ام.جی.مورفی با فضایی به وسعت ۹*۵ متر ساخته شده و ظرفیت پذیرایی از ۱۴ نفر را دارد. رستوران Ithaa در ۱۵ آوریل سال ۲۰۰۵ بصورت رسمی آغاز به کار کرده است. ورودی رستوران از یک کلبه کوچک در انتهای اسکله شروع شده و از طریق راه‌پله‌ای مارپیچ به فضای اصلی رستوران می‌رسد.

رستوران Grotta Palazzese – ایتالیا، داخل غار با منظره دریا :

در شهر Polignano a Mare (استان باری) واقع در جنوب ایتالیا می‌توان غذایی رویایی را در رستوران GROTTA PALAZZESE صرف کرد. این رستوران در داخل غاری طبیعی در کنار دریا قرار دارد و بخشی از هتل GROTTA PALAZZESE بوده و فعالیت آن محدود به ماه‌های فصل تابستان است.

رستوران برفی – کمی، فنلاند :

رستوران برفی در قلعه لومی‌لینای کمی ( Kemi) فنلاند قرار دارد. این رستوران بصورت سالانه بازسازی شده و در پایان ماه ژانویه، برای دو وعده غذایی ناهار و شام، گشایش می‌یابد. برودت هوا در این رستوران در حدود ۵ درجه زیر صفر است. برای صرف غذا در این رستوران باید از قبل جا رزرو کرد. منوی رستوران پیش از آغاز به کار در فصل جدید قابل مشاهده است.

شام در آسمان – سراسر جهان :

میزی معلق در ارتفاع ۵۰ متری از سطح زمین با گروهی متشکل از ۵۰ نفر افراد حرفه‌ای که می‌توانند به اقصی نقاط جهان سفر کرده و از مهمانان ماجراجوی خود در فضایی به وسعت ۵۰۰ مترمربع پذیرایی کنند. این رستوران عجیب از امنیت کافی برخوردار است. در هر وعده غذایی ۲۲ نفر مهمان به همراه ۳ نفر خدمه (آشپز، گارسن و فرد مسئول سرگرمی) به مدت ۸ ساعت در این رستوران حضور دارند. رستوران شام در آسمان در حدود ۴۰ کشور وجود دارد.

رستوران سارنیچ – استانبول، ترکیه :

محل این رستوران آب انباری قدیمی در استانبول ترکیه است. این آب انبار هزار ساله به دلیل ستون‌های بلند خود معروف است و بر روی تپه‌ای در انتهای خیابانی باریک در پشت مسجد ایاصوفیه قرار دارد.

رستوران آبشار لاباسین – فیلیپین :

این رستوران در اقامتگاه Escudero Plantations فیلیپین قرار دارد. منوی این رستوران به سبک بوفه‌ای بوده و فقط در وعده ناهار به میهمانان خدمات خود را ارائه می‌کند. افراد در این رستوران غذای خود را بر روی میزهایی از جنس چوب بامبو میل می‌کنند. جریان آب این آبشار باعث ایجاد دریاچه‌ای شده است و در کنار آن رستوران‌ها و سایر امکانات رفاهی برای گردشگران وجود دارد.

رستوران اتمسفر – برج خلیفه، دبی :

این رستوران با وسعتی در حدود ۱۰۳۰ متر در طبقه ۱۲۲ بزرگ ترین برج جهان قرار دارد و از این لحاظ نام آن در کتاب رکوردهای گینس به عنوان مرتفع‌ترین رستوران جهان ثبت شده است.

رستوران چرخ و فلک – سنگاپور :

این چرخ و فلک با ارتفاع ۱۶۵ متر مرتفع‌ترین چرخ جهان با نمایی وسیع است. در این چرخ و فلک این امکان نیز فراهم شده است تا افرادی که تمایل دارند در حین تماشای منظره غذایی رویایی را بصورت عمومی یا خصوصی میل کنند.

رستوران Fanweng Restaurant – ییچانگ، چین :

این مکان در استان Hubei و در دره‌ای به نام Happy Valley در نزدیکی شهر ییچانگ قرار دارد. رستوران در کنار صخره و در ارتفاع چند صد متری از سطح زمین قرار دارد و از بالا منظره رود Yangtze پدیدار است.

رستوران برج ایفل – پاریس،فرانسه :

این رستوران برنده جایزه در طبقه اول برج ایفل قرار دارد و در شب می‌توان شامی رویایی همراه با منظره زیبای شهر پاریس صرف کرد.

رستوران Treepod – کوه‌کود، بانکوک :

مهمانان این رستوران شام خود را به طرز جالبی در بالای درخت صرف می‌کنند. آن‌ها در داخل سبدهایی از جنس بامبو می‌نشینند که به درختان جنگل قدیمی کوه‌کود متصل شده‌اند. در حین صرف غذا وو لذت از منظره بکر ساحل گارسن‌ها همانند بندبازهای حرفه‌ای از مهمانان پذیرایی می‌کنند.

کجارو :
:
pic600505210001