معروف‌ترین دسرهای خوشمزه‌ی ترکیه

:
هر فردی که مدتی را در ترکیه گذرانده باشد به این مسئله واقف است که غذاهای ترکی بسیار متنوع و البته خوشمزه هستند.
:
تاریخ نشان می‌دهد که معمولا اهالی ترکیه، از هر ماده‌ی غذایی برای درست کردن غذاها و دسرهای خوشمزه و اشتهاآور به نحو احسن استفاده می‌کنند. اگر شما هم از طرفداران غذاهای ترکی و دسرهایشان هستید، با ما همراه باشید تا در این مقاله،چند مورد از معروف‌ترین دسرهای خوشمزه‌ی ترکیه را به شما معرفی کنیم.
Künefe :

اصل این دسر مربوط به کشور فلسطین است و خوراکی است که از رشته‌های باریک مخصوص شیرینی‌پزی درست می‌شود. ازجمله موادی که به خوشمزگی آن می‌افزاید، پنیر ذوب‌شده است. معمولا این دسر به همراه یک اسکوپ بستنی وانیلی سرو می‌شود.

باقلوا (Baklava) :

در بسیاری از قسمت‌های ترکیه، این دسر محبوب به‌عنوان یک میان‌وعده در طول روز یا یک دسر بعد از غذای اصلی سرو می‌شود. این دسر خوشمزه از چندین لایه خمیر مخصوص شیرینی (خمیری که از آرد گندم تهیه شده) و شربت (شهد) غلیظ تشکیل شده و بین لایه‌های آن با فندق، بادام، گردو یا پسته پر می‌شود.

Aşure :

عاشوره که با نام پودینگ نوح (Noah’s pudding) این دسر در روزهای خاصی از محرم درست می‌شود، اهل سنت در ترکیه آن را در روزهای ۱۰ تا ۱۵ محرم درست می‌کند، زیرا اعتقاد دارند در روز ۱۰ محرم کشتی حضرت نوح به ساحل رسید و پیروان آن حضرت هر آنچه داشتند با هم مخلوط کرده و چیزی شبیه به عاشوره درست کردند و در اختیار همگان گذاشتند و علت این نام‌گذاری نیز همین امر است. این پودینگ به‌نوعی نذری مردم ترکیه در این ایام است. مواد تشکیل‌دهنده‌ی این دسر پسته، بادام، میوه‌ها و غلات است.

Profiteroles :

این دسر مانند نسخه‌ی غربی آن تهیه می‌شود، از خمیر پاف که با کرم (خامه) پر می‌شود و شکلاتی که روی آن را می‌پوشاند.

لقمه (Lokma) :

به‌عنوان یک میان‌وعده‌ی شیرین یا دسر استفاده می‌شود. آن‌ها تکه‌های کوچک از خمیرهایی هستند که به‌خوبی سرخ شده‌اند و یک شربت غلیظ و شیرین روی آن‌ها را پوشانده است. لقمه به‌عنوان یک غذای خیابانی بسیار محبوب نیز در ترکیه شناخته می‌شود و اغلب توسط دست‌فروش‌ها در شهرهای بزرگی چون استانبول به فروش می‌رسد.

Tavuk Göğsü :

این دسر که در زبان ترکی استانبولی به معنای سینه مرغ است، طرز تهیه آن برای بسیاری از افراد جالب است زیرا از پودینگی تشکیل شده است که شیر و تخم‌مرغ نیز دارد. این غذا برای سال‌ها محبوب سلاطین عثمانی بوده و یکی از پودینگ‌هایی است که ارزش امتحان کردن را دارند.

پودینگ برنج (Sütlaç) :

این دسر که یکی از محبوب‌ترین دسرهای ترکیه به شمار می‌آید، بسیار شبیه به نمونه‌ی غربی آن درست می‌شود. این پودینگ برنج با دارچین تزیین می‌شود و در بیشتر رستوران‌ها و کافه‌ها نیز یافت می‌شود.

Dondurma :

این دسر نوعی بستنی است اما طعم و غلظت بستنی سنتی ترکیه با بستنی‌هایی که در غرب یافت می‌شود، متفاوت است. بهترین نمونه بستنی متعلق به منطقه‌ی مرعش است که غلظت بسیار زیادی دارد و آب نمی‌شود! زمانی که در خیابان‌های استانبول هستید حتما به دنبال بستنی‌های سنتی باشید و از خوردن آن‌ها لذت ببرید.

Kazandibi :

این دسر در لغت به معنای ته دیگ یا ته قابلمه است و دلیل این نام‌گذاری هم شکر سوخته یا قهوه‌ای‌شده‌ای است که لایه بیرونی پودینگ را در برمی‌گیرد. این پودینگ معمولا با بستنی سرو می‌شود حتما در سفر به ترکیه با تور های ویژه سفرآفرین آن را امتحان کنید.

:
pic798505210001