لنکاوی

1221313-1.jpg
1221313-1.jpg
لنکاوی ، با نام رسمی گوهر کداح ، متشکل از 104 جزیره واقع در دریای آندامان در 30کیلومتری شمال غربی مالزی واقع شده است.
آب و هوا
لنکاوی دارای آب و هوای گرم و مرطوب است. درجه حرارت هوا معمولا بین 20 تا 35 درجه متغیر است اما رطوبت هوا غالب اوقات بالاست.
جاذبه های توریستی
جزیره لنکاوی در استان کداح ، نگین جزیره های مالزی از نظر توریست های داخلی و خارجی می باشد.

لنکاوی دارای جاذبه های اکوتوریستی می باشد و بسیاری از نقاط آن در حفاظت سازمان یونسکو است.

مکان های جذاب و دیدنی لنکاوی عبارت اند از : ساحل کوک ، کاسوارین ، پاسیرهیتام ، تانجانگ رهو ، سینگابسار ، تلوک داتایی ، پارک دریایی پولائوپایار ، آبشارهای تلاگاتوجو یا هفت چشمه ، کوه کونونگ رایا ، مزرعه کرکودیل ها ، باغ کشتزارهای برنج لامان ، دنیای زیر آب ، پارک لاجندا ، میدان عقاب ، پارک حیات وحش ، دهکده شرقی و پل هوایی لنکاوی.

چگونگی رفتن به لنکاوی
برای رفتن به لنکاوی، می توانید با قایق از سرزمین اصلی و یا با پروازمستقیم به فرودگاه بین المللی لنکاوی، واقع در پادانگ ماتسیرات به آنجا برسید. ضمنا، این محل یک مکان تاریخی قابل توجه نیز هست. در قرن 19، روستاییان محلی مجبور بودند مزارع شالیکاری خود را بسوزانند تا از پیشرفت سیامی جلوگیری کنند. از آن زمان، منطقه اطراف فرودگاه به مزرعه سوزان برنج’ معروف شده است. همین که به لنکاوی رسیدید، می توانید انتخاب کنید که در اقامت گاه های 5 ستاره، مسافرخانه های راحت و یا در یک کلبه ییلاقی آرام و بی سر و صدا بمانید. بازدیدکنندگان برای گشت و گذار، می توانند از تاکسی ها و وسایل نقلیه کرایه ای و یا اینکه در صورت وجود از خدمات رفت و آمد هتل خود استفاده کنند.
pic252905210001