رودس( جزیره خورشید )

Rhodes-9.jpg
Rhodes-9.jpg Rhodes-10.jpg Rhodes-11.jpg Rhodes-13.jpg
جزیره رودس چهارمین جزیره بزرگ یونان می باشد .
جزیره رودس
از جاذبه های رودس می توان به تاریخ غنی و قدیمی این جزیره و همچنین زیبایی های طبیعی آن اشاره نمود

این جزیره دارای آب و هوایی معتدل است .وجود حدودا 300 روز آفتابی در سال، موجب نام گذاری این جزیره زیبا به "جزیره خورشید" شده است.

جاذبه های رودس
دره شاپرکها

دره شاپرکها از معروفترین جاذبه های توریستی در سراسر دنیا میباشد.که در سمت شمال شهر رودس واقع شده. این دره در فصل بارانی سال پذیرای هزاران شاپرک است.در پایان ماه "می" دره مانند لحافی از مخمل با این پروانه ها پوشیده می شود.

درختان فراوان اوکالیپتوس این دره در واقع مسیر مهاجرت این پروانه هارا به سمت دره آسان تر می نمایند.

دره ای سبز با آب راههای زیبا و هزاران شاپرک ...

سواحل زیبای شنی
در جزیره زیبای رودس از سواحل لیندوس و سنت پلز دیدن کنید و لذت ببرید. لیندوس بیشتر بخاطر آبهای فیروزه ای و منظره دهکده سفیدش که بالاتر از سطح ساحل قرار دارد، محبوب است. هر دوی این سواحل شنی و سفید و فوق العاده زیبا هستند. ساحل آگاتی ساحل زیبای دیگری در این جزیره است که بخاطر آبهای سبز زمردی و شن های نرمش مشهور است.
شهر قدیمی رودس
شهر قديمي رودس، شگفت انگيزترين و نيز زيباترين قسمت رودس مي باشد. كوچه هاي باريك و ساختمان هايي كه از زمان هاي بسيار دور در اين شهر وجود دارند همچنان از شكوه و زيبايي خاصي برخوردارند. اين خيابان ها و كوچه ها هيچ نامي ندارند كه اين نكته بسيار جالب توجه است.

در مجموع 200 كوچه و خيابان در شهر قديمي رودس وجود دارد. قديمي ترين و اصلي ترين خيابان شهر، سوكراتوس نام دارد. اين شهر قديمي ترين شهري است كه در مردم در قرون وسطا در آن ساكن شده اند.

دروازه هاي متعددي براي ورود به شهر قديمي رودس وجود دارد. يكي از اين دروازه ها، دروازه آزادي است پس از گذشتن از اين دروازه، به ميدان سيمي مي رسيد. خرابه هاي معبد ونوس در اين مكان قابل مشاهده است. همچنين گالري هنري شهر رودس نيز در اين ميدان واقع شده است.

جزیره خورشید یکی از شگفت انگيزترين و نيز زيباترين نقاط جهان مي باشد برای بازدید از این سرزمین زیبا اینجا کلیک کنید.
pic200315210001