پرچم آبی ساحل

Blue-Flag-beach.jpg
Blue-Flag-beach.jpg Blue-Flag-beach1.jpg Blue-Flag-beach2.jpg Blue-Flag-beach3.jpg Blue-Flag-beach4.jpg Blue-Flag-beach5.jpg Blue-Flag-beach6.jpg Blue-Flag-beach7.jpg
پرچم آبی یک علامت تجاری برای صدور گواهینامه پایدار مطابق با استانداردهای سختگیرانه سازمان نسبت به محیط زیست دریا و سواحل می باشد.
پرچم آبی
پرچم آبی یک علامت تجاری برای صدور گواهینامه توسط این بنیاد و با هزینه ی که برای سود، سازمان های غیر دولتی متشکل از 65 سازمان در 60 کشور عضو در اروپا، آفریقا، اقیانوسیه، آسیا، شمال امریکا و جنوب امریکا است.

برای آموزش محیط زیست ساحل، تفرجگاه ساحلی و یا اپراتور گردشگری قایقرانی پایدار مطابق با استانداردهای سختگیرانه است.

معیارهای پرچم آبی:
-اطلاعات مربوط به اکوسیستم ساحلی و طبیعی، مناطق حساس را در منطقه ساحلی نمایش داده می شود. -اطلاعات در مورد کیفیت آب حمام نمایش داده می شود.

-اطلاعات در مورد برنامه پرچم آبی نمایش داده می شود.

-کد رفتاری منطقه ساحلی نمایش داده می شود.

-قوانین حاکم بر استفاده ساحل باید به راحتی در دسترس مردم باشد.

-حداقل 5 فعالیت آموزش های زیست محیطی باید ارائه شود.

-استانداردهای کیفیت آب

- ایمنی

-آموزش محیط زیست و اطلاعات

-انطباق با الزامات و استانداردهای کیفیت آب حمام کردن بسیار عالی

-بدون ترشحات صنعتی و یا مربوط فاضلاب ممکن است منطقه ساحل را تحت تاثیر قرار

-نظارت بر سلامت صخره های مرجانی واقع در مجاورت ساحل...

-پذیرش از جامعه با الزامات مورد نیاز برای درمان و فاضلاب و پساب با کیفیت...

-جلبک ها و یا پوشش گیاهی دیگر پوسیدگی در ساحل نباشد.

این گواهینامه که هزینه آن به عنوان جایزه است،به صورت سالانه برای سواحل و اسکله کشورهای عضو سازمان صادر شده است. این جایزه ها سالانه در 5 ژوئن برای اروپا، کانادا، مراکش، تونس و کشورهای دیگر در یک موقعیت جغرافیایی مشابه اعلام می گردد، و در تاریخ 1 نوامبر برای کارائیب، نیوزیلند، آفریقای جنوبی و دیگر کشورها در نیمکره جنوبی می باشد.

در اتحادیه اروپا، استانداردهای کیفیت آب در دستورالعمل چارچوب تجارت آب گنجانیده شده است.

به عنوان یک نتیجه از جوایز 2015 ، در مجموع 4154 پرچم آبی در سراسر جهان تکان دادن می شود.

تاریخچه پرچم آبی
سال 1987 اروپا از محیط زیست و کمیسیون اروپا مسئول در حال توسعه فعالیت های جامعه اروپا که در آن سال بود. بنیاد آموزش محیط زیست در اروپا (FEEE) مفهوم پرچم آبی به کمیسیون ارائه شده، و آن را برای راه اندازی پرچم برنامه آبی به عنوان یکی از "سال اروپا از محیط زیست" فعالیت در جامعه توافق شد.

مفهوم فرانسه از پرچم آبی در سطح اروپا توسعه داده شد که شامل مناطق دیگر از مدیریت زیست محیطی، از جمله مدیریت زباله و برنامه ریزی ساحلی و حمایت می کند. علاوه بر سواحل اسکله نیز واجد شرایط برای پرچم آبی تبدیل شد.

در سال 1987، 244 سواحل و 208 اسکله از 10 کشور پرچم آبی بهدست آورد. و هر سال در حال پیشرفت است.

موفقیت
افزایش تعداد پرچم آبی اهدا در هر سال بیشتر و با دقت بیشتری در حال انجام است. معیارهای اند در طول این سال به معیارهای دقیق تر تغییر یافته است. به عنوان مثال، در سال 1992 برنامه آغاز شده با استفاده از مقادیر دستورالعمل محدود در EEC حمام کردن دستورالعمل آب معیار ضروری، و این نیز در آن تمام معیارهای پرچم آبی در همه کشورهای شرکت کننده تبدیل شد.
کشور های دارای پرچم آبی
47کشور در حال حاضر در پرچم برنامه آبی شرکت: باهاما، بلژیک، برزیل، بلغارستان، کانادا، کرواسی، قبرس، دانمارک، جمهوری دومینیکن، انگلستان، استونی، فرانسه، آلمان، یونان، ایسلند، ایرلند، اسرائیل، ایتالیا، اردن، لتونی، لیتوانی، مالت، مکزیک، مونته نگرو، مراکش، هلند، نیوزیلند، ایرلند شمالی، نروژ، لهستان، پرتغال، پورتوریکو، رومانی، صربستان، سینت،اسکاتلند، اسلوونی، آفریقای جنوبی، اسپانیا، سوئد، تونس، ترینیداد و توباگو، ترکیه، امارات متحده عربی، اوکراین، جزایر ویرجین ایالات متحده و ولز می باشد.
pic635035210001