کلیسای جامع سنت اسحاق در سنت پترزبورگ

saint_isaac_cathedral1safarafarin-qpr.jpg
saint_isaac_cathedral1safarafarin-qpr.jpg saint_isaac_cathedralsafarafarin-qpr.jpg saint_isaac_cathedral3safarafarin-qpr.jpg saint_isaac_cathedral2safarafarin-qpr.jpg saint_isaac_cathedral4safarafarin-qpr.jpg
سنت پترزبورگ از شهرهایی است که از سفر به آن پشیمان نخواهید شد چرا که مکان های زیادی برای دیدن دارد از کلیساها و موزه ها گرفته تا قلعه ها و کاخ های متعدد که هر کدام به نوبه خود می توانند برای گردشگران تور روسیه جذاب باشند . کلیسای جامع سنت اسحاق در سنت پترزبورگ (Saint Isaac's Cathedral) یکی از این مکان های دیدنی است که با مراجعه به آن با زیبائی هایی چشم نواز روبرو خواهید شد در ادامه شما را با این کلیسا آشنا می سازیم با ما همراه باشید .
درباره کلیسای سنت اسحاق سنت پترزبورگ
کلیسای جامع سنت اسحاق در سنت پترزبورگ یکی از بناهای زیبای این شهر است که دیدن آن به تمام مسافران سنت پترزبورگ توصیه می گردد . این کلیسا یک بنای کم نظیر است که با سبک معماری کلاسیک ساخته شده و یکی از برترین جاذبه های گردشگری روسیه برای توریست ها می باشد . کلیسای سنت اسحاق یا ایزاکیوفسکی سابور بزرگترین کلیسای جامع ارتدوکس در روسیه است و عنوان آن از نام یک قدیس حامی پتر کبیر ، سنت اسحاق از دالماتیا ، که در روز جشن سنت متولد شده نشئت گرفته است همچنین این کلیسا با احتساب حجم زیر گنبد رتبه چهارم بزرگترین کلیسای جامع در جهان را از آن خود کرده و پتر مقدس در رم ، پاولف مقدس در لندن و مریم مقدس در فلورانس رده های بالاتر را به خود اختصاص داده اند .
اطلاعاتی در مورد کلیسای جامع سنت اسحاق
کلیسای جامع سنت اسحاق در سنت پترزبورگ اصلی ترین کلیسای این شهر است و عملیات ساخت و ساز آن در سال 1818 آغاز شده و طی یک پروژه 40 ساله در سال 1858 میلادی به بهره برداری رسید این کلیسا به گونه ای طراحی شده که به طور همزمان می تواند 14 هزار عبادت کننده را به صورت ایستاده پذیرش کند . معمار این بنا فردی فرانسوی به نام آگوست مانفران می باشد که از سبک نئوکلاسیک برای ساخت آن بهره برده است نمای کلیسا با مجسمه ها و ستون های گرانیتی عظیم تزئین شده است در حالی که فضای داخلی با آیکون های فوق العاده دقیق موزائیک ، نقاشی ها و ستون های ساخته شده از مالاکیت و لاجورد آراسته شده است . گنبد اصلی این کلیسا که از دیدنی های سنت پترزبورگ است تا ارتفاع 101.5 متر افزایش یافته و روکش آن از طلای خالص می باشد گنبد با دوازده مجسمه فرشته توسط جوزف هرمان تزئین شده است . کلیسای سنت اسحاق در اوایل سال 1930 میلادی بسته شد اما سال بعد با کاربری موزه بازگشایی شد .
ساعت کاری و بلیط کلیسای جامع سنت اسحاق روسیه
بازدیدکنندگان خارجی باید بلیط ورودی را فقط در داخل درب سمت راست در نمای جنوبی خریداری نمایند توصیه می گردد که مراجعه کنندگان از 300 پله کلیسا بالا بروند و نمایشی باشکوه از سراسر شهر سنت پترزبورگ تماشا کنند . این کلیسای جامع هر روز به غیر چهارشنبه ها از ساعت 10:30 صبح تا 6 بعد از ظهر باز است و آخرین گروه بازدیدکننده می تواند در ساعت 17:30 وارد این مکان گردند همچنین در روزهای تابستان (از 1 می تا 31 سپتامبر) به ساعت کاری کلیسا اضافه می گردد و از 18 تا 22:30 نیز می توان به آن مراجعه نمود . هزینه ورودی برای بزرگسالان 250 روبل و برای کودکان 50 روبل می باشد .
pic091347210001