کاخ کرملین مسکو

moscow_kremlinsafarafarin-qpr.jpg
moscow_kremlinsafarafarin-qpr.jpg moscow_kremlin4safarafarin-qpr.jpg moscow_kremlin3safarafarin-qpr.jpg moscow_kremlin1safarafarin-qpr.jpg moscow_kremlin2safarafarin-qpr.jpg
مسکو می تواند برای هر مسافری جذاب باشد چرا که این شهر کلکسیونی از بناهای قدیمی است که هر کدام گوشه ای از تاریخ پربار این شهر را روایت می کنند . این شهر سالانه گردشگران زیادی به خود می بیند که از کشورهای مختلف دنیا برای آشنایی با جاذبه های گردشگری مسکو به این شهر سفر می کنند . کاخ کرملین مسکو (Moscow Kremlin) با قدمتی بیش از 500 سال در مرکز آن می درخشد و از منحصربفردترین کاخ های موجود در جهان به شمار می آید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مجموعه با سفرآفرین همراه باشید .
درباره کاخ کرملین در مسکو
کمتر کسی یافت می شود که به مسکو سفر کرده باشد اما کاخ کرملین مسکو را ندیده باشد در واقع این مکان شهرتی جهانی دارد و گردشگران متعددی از سراسر جهان برای دیدن آن به این شهر سفر می کنند . کاخ کرملین مقر ریاست جمهوری روسیه است و از امن ترین نقاط این کشور به شمار می آید کرملین در زبان روسی به معنای دژ است و در میدان سرخ مسکو که برترین جاذبه های گردشگری روسیه را در خود جای داده واقع شده است . کرملین مجموعه ای از چندین کاخ و کلیسا است که دیوارهایی مستحکم ان ها را احاطه کرده است تا از نفوذ دشمنان در امان بمانند ساخت این کاخ در سال 1485 به پایان رسید و دیوارها و برج های آن به دست معماران ایتالیایی بین سال های 1485 و 1495 طراحی و بنا شدند . استفاده از سبک های مختلف در ساخت بناها و همچنین عظمت این مجموعه ، یونسکو را وادار نمود تا ان را در فهرست میراث جهانی خود ثبت نماید که این اتفاق در سال 1990 میلادی روی داد .
اطلاعاتی در مورد کاخ کرملین روسیه
کاخ کرملین مسکو مرواریدی است درخشان در قلب این شهر که به شکل مثلثی ساخته شده و بر رودخانه مسکوا از جنوب ، بر میدان سرخ و کلیسای جامع سنت باسیل از شرق و بر باغ الکساندر از غرب مشرف است این مجموعه در بین دیوارهای خود مساحتی حدود 275 هزار متر مربع را محبوس نموده و دارای 5 قصر و 4 کلیسا می باشد . کاخ کرملین ، بزرگترین کاخ سلطنتی روسیه ، در مدت زمانی 10 ساله بنا شد و هسته مرکزی شهر مسکو لقب گرفت همانگونه که بیان شد این مجموعه به شکل مثلثی با زوایای ناهماهنگ و ضلع هایی به طول 750 متر و همچنین جهت شمالی ساخته شد طول کلی دیوارهای اطرافش 2235 متر است ولی ارتفاع آن در جاهای مختلف و بسته به نوع زمین آن ، از 5 تا 19 متر در نوسان است ضخامت دیوار نیز بین 3.5 تا 6.5 متر است . کرملین دارای 20 برج می باشد که طرح تمامی آن ها به جز سه عدد که گرد هستند ، به صورت چهار گوش ساخته شده اند اسپاسکایا با ارتفاع 71 متر از بقیه برج ها بلندتر است و در سال 1625 به این مجموعه افزوده شده است . از میان 4 کلیسای موجود در کرملین ، کلیسای جامع اوسپنسکی بزرگترین بوده و محلی برای تاج گذاری تزارها به شمار می آمده است کاخ اصلی کرملین در سال 1849 شكل كنونی خود را به دست آورد این كاخ 125 متر طول دارد و بیش از 700 اتاق را در خود جای داده است . کاخ کنگره ها اخرین عمارتی بود که در سال 1961 به این مجموعه اضافه شد و از آن معمولا برای اجرای نمایش های تئاتری و جشن های عمومی استفاده می گردد . گردشگران تور روسیه معمولا فرصت عکس گرفتن با کاخ کرملین را از دست نمی دهند و در سفری که به مسکو دارند هر طور که شده حتی برای چند دقیقه خود به این مجموعه می رسانند تا یکی از بهترین دیدنی های مسکو را از نزدیک ببینند .
pic485347210001