کاخ کاترین، قصری مجلل در سنت پترزبورگ

catherine-palacesafarafarin-qpr.jpg
catherine-palacesafarafarin-qpr.jpg catherine_palace1safarafarin-qpr.jpg catherine_palace2safarafarin-qpr.jpg catherine_palace3safarafarin-qpr.jpg catherine_palace4safarafarin-qpr.jpg
سنت پترزبورگ شهری است که گردشگران از بودن در آن و بازدید بناهای فوق العاده اش سیر نخواهند شد و هر چه در این شهر وقت صرف کنند باز هم گوشه ای از زیبائی هایش باقی می ماند که ندیده باشند . کاخ کاترین، قصری مجلل در سنت پترزبورگ است که دیدن آن به تمام گردشگران تور روسیه توصیه می گردد چرا که با تلفیقی از دو معماری ، فضایی استثنائی ارائه می دهد برای آشنائی بیشتر با این قصر با سفرآفرین همراه باشید .
درباره کاخ کاترین سنت پترزبورگ (Catherine Palace)
کاخ کاترین، قصری مجلل در سنت پترزبورگ است که با نمایی سفید و آبی و همچنین فضای داخلی لوکس به سبک روکوکو که یک سبک هنری مربوط به قرن هجدهم می باشد ساخته شده و از جاذبه های گردشگری روسیه به شمار می آید . این کاخ در فاصله 30 کیلو متری جنوب سنت پترزبورگ در شهر پوشکین واقع شده و از باشکوه ترین قصرهای موجود در روسیه و حتی دنیا محسوب می گردد کاخ کاترین دارای معماری زیبا همراه با تزئیناتی فوق العاده است که بر جذابیت این کاخ افزوده است در واقع این کاخ ، اقامتگاه تابستانی برای تزارهای روسیه بوده و در مکانی به نام تزارسکویه سلو قرار دارد که معنای آن دهکده تزارها می باشد .
اطلاعاتی در مورد کاخ کاترین در سنت پترزبورگ
همانگونه که بیان شد کاخ کاترین، قصری مجلل در سنت پترزبورگ است که پتر کبیر آن را در سال 1708 میلادی به همسر خود کاترین اول هدیه داد همچنین به دستور این ملکه به منظور تقدیم هدیه ای غیر منتظره به پتر کبیر قصر سنگی در این مجموعه بنا شد که ساخت آن در بین سال های 1717 و 1723 در مدت 5 سال و توسط برانشتین معمار بزرگ روسی انجام پذیرفت . بعدها در سال 1752 تا 1756 به دستور الیزابت اول معمار ایتالیایی دربار به نام راسترلی به توسعه این کاخ همت گماشت و روز به روز بر جذابیت ان افزود قصر بزرگی که امروزه به یکی از کاخ های معروف جهان و جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ تبدیل شده حاصل زحمات این معمار بزرگ است . این قصر از سالن بزرگ و با شکوهی به طول 300 متر با پله های بزرگ و اتاق های دلنشین تشکیل شده و در آن تزئینات آب طلا و آینه کاری به وفور دیده می شود وسایل مورد استفاده خانواده تزار و شخص تزار در این قصر قرار دارند . لازم است بدانید که دهکده تزاری تا قرن هجدهم تحت تسلط سوئدی ها بوده که با پیروزی روسیه در جنگ میان این دو کشور از سوئد پس گرفته شد .
کلیسای اختصاصی خانواده تزار ، حمام سرد همراه با اتاق عقیق و پارک های بزرگی به سبک های فرانسوی و انگلیسی و همچنین گالری بزرگ کامرون در زمان امپراتوری کاترین کبیر افزوده شدند . سبک باروک مربوط به راسترلی همراه با سبک کلاسیک کامرون زیبائی منحر به فردی به این کاخ بخشیده که برای گردشگران تور روسیه جذاب و دلنشین است . ارمیتاژ کوچک ، ساختمان نیروی دریایی ، استراحتگاه تابستانی ، دریاچه ای مصنوعی و مجسمه های رومی قرن هجدهم از جمله مواردی هستند که در پارک کاخ به چشم می خورند . در سال های 1792 تا 1800 قصر الکساندر به این مجموعه اضافه گردید و در سال 1811 مدرسه ای مخصوص اشراف زادگان و تیزهوشان در این مجموعه بنا شد . بدون اغراق یکی از جذاب ترین و دیدنی ترین بخش های کاخ کاترین روسیه اتاق کهربا است که تمام وسایل آن از کهربا ساخته شده است . دهکده تزارها تا سال 1917 و قبل از پیروزی انقلاب در ماه اکتبر هم چنان قصر تابستانی تزارها بود و بعد از انقلاب این مکان با فرمان لنین ملی اعلام شده و به موزه تبدیل گردید .در تور روسیه حتما بازدید از این مجموعه را که از زیباترین دیدنی های سنت پترزبورگ می باشد در برنامه خود قرار دهید .
pic795947210001