دریاچه بایکال در روسیه

lake_baikal_russian1safarafarin-qpr.jpg
lake_baikal_russian1safarafarin-qpr.jpg lake_baikal_russian2safarafarin-qpr.jpg lake_baikal_russian3safarafarin-qpr.jpg lake_baikal_russian4safarafarin-qpr.jpg lake_baikal_russian5safarafarin-qpr.jpg lake_baikal_russiansafarafarin-qpr.jpg
کشور روسیه به دلیل وسعتی که به خود اختصاص داده دارای جاذبه های طبیعی ، تاریخی و مدرن متنوعی است که بازدید از تمامی ان ها در تور روسیه نیاز به فرصت زیادی دارد . دریاچه بایکال در روسیه (Lake Baikal Russian) یکی از زیباترین مناطق این کشور است که با زیبائی های تحسین برانگیز سالانه گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند با سفر آفرین همراه باشید تا با این دریاچه قدیمی بیشتر آشنا گردید .
درباره دریاچه بایکال روسیه
دریاچه بایکال در روسیه به سبب داشتن شگفتی ها و عجایب منحصر به فرد و همچنین تنوع گونه های گیاهی و جانوری از زیباترین جاذبه های گردشگری روسیه به شمار می آید . این دریاچه قدمتی فزون بر 25 میلیون سال دارد و با جذابیت های فوق العاده خود یونسکو را مجاب نموده است تا در سال 1996 میلادی آن را در فهرست میراث جهانی خود به ثبت برساند . دریاچه بایکال از اطراف توسط دامنه کوه ها محدود شده است در تابستان آب این دریاچه بسیار زلال و شفاف است در حالی که در زمستان به منطقه ای یخی تبدیل می گردد که به دلیل سختی یخ این منطقه می توان از سورتمه استفاده نمود و یا با دوچرخه هایی مخصوص بر روی آن حرکت کرد . آب دریاچه بایکال از نوع آب های شیرین است در واقع این دریاچه با حجم ابی با بیش از 23 هزار کیلومتر مکعب بزرگترین منبع آب شیرین جهان است که 20 درصد از کل آب های شیرین غیر منجمد دنیا را به خود اختصاص داده است .
اطلاعاتی در مورد بایکال ، قدیمی ترین دریاچه جهان
دریاچه بایکال در روسیه با قدمتی چندین میلیون ساله قدیمی ترین دریاچه جهان است و با چشم اندازها و جذابیت هایی که ارائه می دهد از شگفت انگیزترین دیدنی های روسیه به شمار می آید . این دریاچه با وسعتی بالغ بر 31500 کیلومتر مربع در جنوب سیبری میان استان ایرکوتسک و جمهوری بوریاتیا واقع شده و غنی از تنوع زیستی است به طوری که بایکال زیستگاه بیش از 1000 گونه گیاهی و 2500 گونه جانوری است 80 درصد حیواناتی که در این دریاچه و اطراف آن زندگی می کنند بومی این منطقه بوده و در هیچ کجای دنیا مشابه آن ها یافت نمی گردد از گونه های مخصوص این منطقه می توان به نوع خاصی از بی مهرگان ، فوک های آب شیرین و ماهی امول (omul fish) که از محبوب ترین ماهیان آزاد است ، اشاره نمود .
میانگین عمق دریاچه بایکال حدود 744 متر است اما در عمیق ترین قسمت این دریاچه بیش از 1600 متر ژرفا دارد و عمیق ترین دریاچه جهان لقب گرفته است . بایکال دارای 636 متر طول و 79 کیلومتر عرض می باشد و با ارتفاع 455.5 متری از سطح دریا 2100 کیلومتر خط ساحلی دارد آب این دریاچه زلال و شفاف است به طوری که شی در عمق ۴۰ متری به راحتی قابل مشاهده است و همین خصیصه باعث شده است که گونه های مختلفی از گیاهان و جانوران در آن به چشم بخورند . ضخامت یخ های آن در برخی نقاط به 1.5 تا 2 متر می رسد و به دلیل لایه به لایه منجمد شدن آب ، بافت یخ ها در قسمت های مختلف دریاچه متفاوت است . دریاچه بایکال روسیه که دارای 27 جزیره می باشد توسط 330 رودخانه تغذیه می گردد .
کوه های صخره ای و جنگل های زیبای اطراف بایکال ، موجودات زیاد و تنوع درختان ، ساحل های بی نهایت زیبا و آب های زلال جذابیت های وصف ناپذیری به این دریاچه بخشیده است و گردشگران تور ورسیه می توانند در این منطقه تحسین برانگیز فعالیت هایی چون کوهنوردی ، قایقرانی ، دوچرخه سواری ، ماهیگیری و سورتمه سواری را تجربه کنند و سفری خاطره انگیز داشته باشند .
pic993167210001