باغ وحش لنینگراد در سنت پترزبورگ

leningrad_zoo_saint_petersburgsafarafarin-qpr.jpg
leningrad_zoo_saint_petersburgsafarafarin-qpr.jpg leningrad_zoo_saint_petersburg1safarafarin-qpr.jpg leningrad_zoo_saint_petersburg2safarafarin-qpr.jpg
سنت پترزبورگ از دیدنی ترین شهرهای روسیه است و دارای جاذبه هایی زیبا و شگفت انگیز می باشد که برخی از این اماکن قدمتی بالغ بر 100 سال دارند . باغ وحش لنینگراد در سنت پترزبورگ (Leningrad Zoo Saint Petersburg) در مرکز این شهر کلکسیونی از گونه های جانوری را به نمایش گذاشته است . برای آشنایی با این باغ حیوانات با سفر آفرین همراه باشید .
درباره باغ وحش لنینگراد سنت پترزبورگ
باغ وحش ها از جمله اماکنی هستند که به طور خانوادگی می توان از آن ها بازدید نمود چرا که تمام رده های سنی از کودک گرفته تا بزرگسال علاقه زیادی به آشنایی با گونه های حیوانی دارند و از دیدن آن ها لذت خواهند برد . باغ وحش لنینگراد در سنت پترزبورگ یک موزه منحصر به فرد از حیات وحش در قلب این شهر است که به گردشگران تور روسیه این امکان را می دهد تا با انواع حیوانات بومی این منطقه آشنا شوند . باغ حیوانات لنینگراد هر روزه 10 صبح درهای خود را به روی علاقه مندان می گشاید و تا 6 بعد از ظهر نیز باز می باشد این باغ وحش که از جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ به شمار می آید در تمام طول سال از بازدید کنندگان استقبال می کند . در تابستان و در زمان هایی که آب و هوا مساعد است حیوانات در منطقه روباز در معرض دید گردشگران قرار می گیرند در حالی که در فصل زمستان تمام حیوانات حساس به سرما به مناطق گرم سرپوشیده منتقل می شوند و بازدید کنندگان برای دیدن این گروه از حیوانات باید به قسمت های سرپوشیده مراجعه کنند .
اطلاعاتی در مورد باغ وحش سنت پترزبورگ
باغ وحش لنینگراد در سنت پترزبورگ در پارک الکساندر قرار گرفته و از دیدنی های سنت پترزبورگ و بزرگترین باغ وحش های روسیه محسوب می گردد . باغ حیوانات لنینگراد در سال 1865 میلادی توسط دو طرفدار حیات وحش به نام های سوفیا و جولیس گرهارت به بهره برداری رسید و امروزه در آن بیش از 2000 حیوان از 410 گونه مختلف وجود دارد که بازدید از ان ها ساعت ها می تواند گردشگران تور روسیه را سرگرم سازد فیل هندی و افریقایی ، زرافه ، انواعی از کرگدن ، شامپانزه ، اورانگوتان ، مورچه خوار و خرس های قطبی از جمله حیواناتی هستند که در باغ وحش سنت پترزبورگ نگهداری می شوند .
این باغ حیوانات به دو بخش تجاری و باغ وحش تقسیم بندی شده که تمامی تجهیزات و ساختمان های آن به تازگی بازسازی شده اند . در این باغ وحش انواع برنامه های سرگرم کننده مانند کنسرت گروه های کر و سیرک برگزار می شود و چندین رستوران نیز برای رفاه مراجعه کنندگان در نظر گرفته شده است . بزرگسالان برای بازدید از باغ وحش سنت پترزبورگ باید 500 روبل و کودکان 18 – 7 سال نیز 100 روبل بپردازند برای کودکان زیر 7 سال نیازی به تهیه بلیط نیست و می توانند به صورت رایگان وارد این مجموعه شوند . قابل ذکر است که بانوان بالای 60 سال و آقایان بالای 65 سال با ارائه مدرک شناسایی معتبر فقط باید 50 روبل پرداخت کنند .
pic158267210001