معبد پورا براتان بالی

pura_ulun_danu_bratansafarafarin-qpr.jpg
pura_ulun_danu_bratansafarafarin-qpr.jpg pura_ulun_danu_bratan4safarafarin-qpr.jpg pura_ulun_danu_bratan3safarafarin-qpr.jpg pura_ulun_danu_bratan2safarafarin-qpr.jpg
بالی با داشتن آب و هوای مطلوب ، جذابیت های متنوع و امکانات با کیفیت گردشگری سالانه میزبان گردشگران متعددی است که بالی را برای استراحت و تفریح انتخاب نموده اند . در جزیره خدایان معابد تاریخی گوناگونی برای بازدید وجود دارند که هنوز هم فعال بوده و میزبان بسیاری از مراسمات مذهبی هستند از جمله این اماکن مقدس می توان به معبد پورا براتان بالی (Pura Ulun Danu Bratan Bali) اشاره نمود که در ادامه با آن بیشتر آشنا می شویم با سفر آفرین همراه باشید .
درباره معبد پورا براتان در بالی
معابد بالی از پربازدیدترین جاذبه های این جزیره زیبا هستند و سالانه گردشگران بسیاری برای دیدن عبادت و مراسم های مذهبی مختلفی که در این اماکن مقدس برگزار می گردند سری به این معابد می زنند . معبد پورا براتان بالی نزدیک به 4 قرن قدمت دارد و با پس زمینه ای از دریاچه بزرگ و طبیعت فوق العاده تصویری زیبا و تحسین برانگیز خلق نموده است این معبد که با نام معبد پورا اولون دانو براتان بالی نیز شناخته می شود از جمله جاذبه های گردشگری بالی است و به دلیل موقعیت آن در کنار دریاچه در هنگام بالا آمدن سطح آب به نظر می رسد که معبد در آن شناور است . پورا براتان معبدی بزرگ در بالی مرکزی است و به سبب قرار گرفتن در کنار آب و محیطی با پوشش گیاهی غنی از جایگاه ویژه ای در نزد گردشگران تور اندونزی برخوردار است .
اطلاعاتی در مورد معبد پورا اولون دانو براتان بالی
معبد پورا اولون دانو براتان یا معبد پورا براتان بالی در قسمت غربی دریاچه زیبای براتان واقع شده و از جاذبه های گردشگری اندونزی به شمار می آید . این معبد شگفت انگیز در سال 1633 ساخته شده و با قرار گیری در مجاورت Bedugul ، ارتفاع آن از سطح آب دریا تقریبا 1200 متر می باشد قابل توجه است که منطقه ای که این معبد در آن قرار گرفته دارای آب و هوای استوایی سرد است . در واقع دریاچه براتان یکی از بزرگترین دریاچه های موجود در بالی است و در مجاورت کوه براتان و کوه کاتور واقع شده است . پورا الون دانو براتان (الون به معنای قلب و دانو به معنای دریاچه) معبدی است هندو – بودایی ، که در آن الهه دریاچه به عنوان سرچشمه باروری ستایش می شود . این معبد توسط پادشاه منگوی ساخته شده و شامل چهار اردوگاه است که دو تا از آنها به وسیله آب احاطه شده اند .
امروزه مردم بالی اکثرا مراسم مخصوص خدای آب ، دریاچه و رودخانه را به افتخار "دوودانوو" در اینجا برگزار می کنند ، زیرا این معبد به عنوان یکی از دیدنی های بالی ، جز اصلی ترین منابع آب رسانی به نواحی اطراف است و سالانه اعانات زیادی در اینجا به خدای شیوا ارائه می شود و مجسمه ای عظیم از بودا در درون ساختمان معبد وجود دارد . در این مکان گردشگران تور بالی می توانند یک قایق سبک کرایه کنند و بر روی دریاچه پارو بزنند تا مرو (زیارتگاه‌های کاهگلی) را از فاصله نزدیک پیدا ببینند .
pic077567210001