پل صلح در تفلیس

bridge_of_peace3safarafarin-qpr.jpg
bridge_of_peace3safarafarin-qpr.jpg bridge_of_peace4safarafarin-qpr.jpg bridge_of_peacesafarafarin-qpr.jpg
تور گرجستان با قیمتی مناسب و خدماتی با کیفیت می تواند انتظارات گردشگران از یک سفر خوب را برآورده سازد و طیف گسترده ای از اماکن دیدنی و تفریحی و امکانات مناسب را در اختیار آنان قرار دهد . برای اینکه سفری خاطره انگیز داشته باشید بهتر است قبل از سفر از دیدنی های گرجستان آگاهی یابید تا در طی سفر از اتلاف وقت جلوگیری شود پل صلح در تفلیس (The Bridge of Peace) از جمله جاذبه هایی است که اکثر گردشگران راه رفتن و عکس گرفتن بر روی آن را فراموش نمی کنند برای آشنایی بیشتر با این پل با سفر آفرین همراه باشید .
درباره پل صلح تفلیس
شهر تفلیس دارای دو بخش قدیمی و جدید است که هر کدام از ان ها در یک طرف رودخانه کورا واقع شده اند لذا برای عبور و مرور مابین دو قسمت پل های مختلفی ساخته شده که پل صلح در تفلیس از دیگر پل ها مدرن تر بوده و فقط برای رفت و آمد افراد پیاده قابل استفاده می باشد . پل صلح نمادی از پیشرفت قرن 21 است و با سیستمی بدیع که برای نور و روشنایی آن به کار برده شده از برترین جاذبه های گردشگری گرجستان می باشد . گردشگران تور تفلیس با راه رفتن بر روی این پل می توانند چشم اندازهایی زیبا و دلربا از اطراف را تماشا کنند و از دیدن یکی از شاهکاری های معماری لذت ببرند . این پل که حدود 7 سال قبل ساخته شده به تنهایی سالانه میلیون ها نفر بازدید کننده را به خود جذب می کند و عکاسی در این نقطه از تفلیس بسیار جذاب خواهد بود چرا که یکی از زیباترین سازه های جهان پیش روی توریست ها می باشد .
اطلاعاتی در مورد پل صلح گرجستان
پل صلح در تفلیس به دستور شورای این شهر توسط یک طراح ایتالیایی به نام Michele De Luchi که بیشتر مکان ها و بناهای گرجستان را این معمار ایتالیایی ساخته است بنا شد و در ماه می سال 2010 میلادی به بهره برداری رسید . بر روی رودخانه کورا پل های سنگی متنوعی بنا شده که اکثر آن ها برای رفت و آمد وسایل نقلیه بین دو قسمت قدیمی و جدید تفلیس کاربرد دارد لذا تصمیم بر این شد پلی مدرن و پیاده رو به نشانه پیشرفت قرن 21 طراحی و ساخته شود تا به تفلیس شکوه و جذابیت بخشد . پل صلح گرجستان 150 متر طول دارد و برای ساخت آن از شیشه و فولاد استفاده شده است . در بالای پل صلح تفلیس نمایی زیبا از دو طرف آن خواهید داشت روی یک تپه مجسمه کارتلیس ددا و روی تپه دیگر کلیسای جامع سامبا و محل اقامت نخست وزیر در تپه ای دیگر کلیسای ناریکالا و چرخ و فلک دیده می شود .
روی سقف پل صلح به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری تفلیس ، 1208 بسته نورانی با طرح های مختلف از 6040 لامپ LED نصب گردیده که در شب منظره‌ای زیبا ایجاد می کند و برای هر بیننده ای جذاب خواهد بود نورپردازی این پل بر عهده یک شرکت فرانسوی بوده که به نحو احسنت کار خود را انجام داده است . یکی از انتهای پل به بازار قدیمی تفلیس دسترسی دارد . در انتهای دیگر پل فواره های آب و مجسمه پیانو قابل مشاهده است . هر شب در ساعت معینی نمایش رقص آب همراه با موسیقی کلاسیک در این مکان برگزار می شود که دیدن این نمایش به گردشگران تور گرجستان توصیه می گردد .
pic468477210001