قلعه سنت هیلاریون قبرس

cyprus_saint_hilarion_castle2safarafarin-qpr.jpg
cyprus_saint_hilarion_castle2safarafarin-qpr.jpg cyprus_saint_hilarion_castle3safarafarin-qpr.jpg cyprus_saint_hilarion_castle4safarafarin-qpr.jpg cyprus_saint_hilarion_castlesafarafarin-qpr.jpg
قبرس گزینه ای ایده آل برای سفرهای خارجی است چرا که انتظارات شما را از یک سفر تفریحی برآورده می سازد . در این جزیره واقع در دریای مدیترانه انواع تفریحات مهیج آبی ، ابنیه تاریخی ، مراکز فرهنگی و سرگرمی ، امکانات گردشگری و کلوب ها فراهم شده تا سفر گردشگران بیادماندنی گردد . قلعه سنت هیلاریون قبرس (Cyprus Saint Hilarion Castle) در گذشته یکی از دژهای مستحکم برای محافظت از شهر گرینه بوده که اکنون به عنوان یک بنای باستانی مورد بازدید علاقه مندان قرار می گیرد برای آشنایی با این بنا با سفر آفرین همراه باشید .
درباره قلعه سنت هیلاریون در گیرنه قبرس
قلعه سنت هیلاریون قبرس در غرب بزرگراه اصلی گرینه – نیکوزیا و در رشته کوه گرینه واقع شده و چشم انداز هایی زیبا از جزیره ارائه می دهد . قلعه سنت هیلاریون از غربی ترین و بهترین استحکامات ساخته شده به دست بیزانتین و صلیبیون است و با قرار گیری در دامان طبیعت در فصل بهار بسیار دیدنی و جذاب است . این قلعه که از جاذبه های گردشگری قبرس و گرینه به شمار می اید از جذاب ترین و زیباترین خرابه های موجود در منطقه مدیترانه است و زیبائی بکر و منحصر به فرد آن می تواند الهام بخش بسیاری از هنرمندان برای خلق آثار هنری متعدد باشد . در گرینه چندین قلعه برای محافظت از شهر در برابر حمله دشمنان ساخته شده که اکنون به جاذبه تاریخی تبدیل شده اند اگر شما با تور قبرس به شهر گرینه سفر کردید و در طی روزهای ساکن در این شهر فقط فرصت بازدید از یک قلعه را داشتید به شما پیشنهاد می گردد حتما این قلعه ، سنت هیلاریون باشد .
اطلاعاتی در مورد قلعه سنت هیلاریون در قبرس شمالی
قلعه سنت هیلاریون قبرس با دسترسی راحت به نیکوزیا از پرطرفدارترین دیدنی های گرینه محسوب می گردد و در روزگاران قدیم سنگر جنگ های صلیبی و خانه اسطوره های افسانه ای زیادی بوده است . قلعه سنت هیلاریون گرینه با طبیعتی فوق العاده و محیطی زیبا ، آرامشی توصیه نشدنی به بازدید کنندگان هدیه می دهد و هر گوشه ای از آن بخشی از تاریخ را برای گردشگران به نمایش می گذارد . باروهای بزرگ و اتاق های قلعه که به طور مارپیچ تا بالای کوه می رسند ، این باور را ایجاد نموده اند که این قلعه تا آسمان بالا رفته است . هر ساله گردشگران زیادی از این بنای بی نظیر بازدید می نمایند تا یکی از زیباترین جاهای دیدنی قبرس و منحصر به فرد ترین قلعه های تخریب شده در منطقه مدیترانه را از نزدیک ببینند .
قلعه تاریخی سنت هیلاریون قبرس از سه قسمت تحتانی ، میانی و بالایی تشکیل شده که محوطه تحتانی قلعه که ورودی اش از میان برج و باروی شهر می باشد ، زمانی به عنوان پادگان از آن استفاده می شده ، و این در حالیست که محوطه میانی شامل بقایای یک کلیسا و اطاق های سلطنتی عظیم می باشد و زمانی ورودی اش با پل تخته ای مهر و موم شده بود . برای رسیدن به محوطه بالایی قلعه باید از مسیری شیبدار و نیز دروازه Lusignan عبور کرد . محوطه مرکزی این قسمت نیز با تعدادی دیگر از اطاق های همایونی ، آشپزخانه و سایر اطاق ها احاطه شده است .
pic065087210001