شبه جزیره کارپاس قبرس

karpas_peninsula_cyprus4safarafarin-qpr.jpg
karpas_peninsula_cyprus4safarafarin-qpr.jpg karpas_peninsula_cyprus1safarafarin-qpr.jpg karpas_peninsula_cyprus2safarafarin-qpr.jpg karpas_peninsula_cyprus3safarafarin-qpr.jpg
همانگونه که می دانید جزیره قبرس از دو قسمت شمالی و جنوبی تشکیل شده که مردمان یک قسمت ترک تبار و دیگری یونانی تبار هستند . در قبرس شمالی شبه جزیره ای وجود دارد که با اماکن تاریخی ، سواحل شنی زیبا ، مناظر خیره کننده و مناطق دست نخورده می باشد که توجه تعداد زیادی از گردشگران را به خود جلب نموده و با نام شبه جزیره کارپاس قبرس (Karpas Peninsula Cyprus) شناخته می شود برای آشنایی بیشتر با این منطقه با ما همراه باشید .
درباره شبه جزیره کارپاس در قبرس شمالی
شبه جزیره کارپاس قبرس با وسعتی 898 کیلومتر مربعی در شمال شرقی این جزیره واقع شده و از بکرترین مناطق موجود در قبرس می باشد . شبه جزیره کارپاس تقریبا 27 درصد از مساحت قبرس شمالی را به خود اختصاص داده و بر طبق امارهای سال 2010 تراکم جمعیت در آن 26 نفر در هر کیلومتر مربع می باشد . این شبه جزیره انگشت مانند طولانی که از برجسته ترین ویژگی های جغرافیایی جزیره قبرس است در نزدیکی شهر مدرن فاماگوستا واقع شده و با محیطی دست نخورده و جاذبه هایی دیدنی از بهترین انتخاب ها برای گردشگران تور قبرس می باشد . روستاهای عجیب و غریب و اماکن تاریخی متعددی در این شبه جزیره به چشم می خورد که بازدید از آن ها می تواند ماجراجویی هایی خاطره انگیز برای توریست ها به ارمغان اورد .
اطلاعاتی در مورد شبه جزیره کارپاس در قبرس
شبه جزیره کارپاس قبرس با سواحلی زیبا و مناطقی دور افتاده یکی از قسمت های کمتر کشف شده این جزیره واقع در دریای مدیترانه است و گردشگران با مراجعه به این پهنه وسیع می توانند بکرترین سواحل قبرس شمالی را در این شبه جزیره بیابند . شبه جزیره نا هموار کارپاس که از دیدنی های قبرس به شمار می آید به دلیل داشتن نواحی دست نیافته دارای انواع گونه های گیاهی ، جانوری و دریایی است و زیستگاهی طبیعی برای این گونه ها به شمار می آید . شبه جزیره کارپاس که به کارپاسیا نیز معروف است از نزدیکی فاماگوستا تا شمالی ترین نقطه امتداد یافته است و تجربه هایی هیجان انگیز در اختیار توریست ها قرار می دهد .
شما با رفتن به شبه جزیره کارپاس در قبرس شمالی می توانید یک ماشین کرایه کنید و از موزاییک های آگیا تریادا در روستای سپاهی دیدن کنید و بعد از آن به روستای دورافتاده دیپکارپاز در شمال شرقی بروید و از خرابه های کلیسای آگیوس فیلون بازدید کنید و بعد از دیدن جاذبه های گردشگری مختلف مانند صومعه آپوستولوس آندریاس و لذت بردن از طبیعت فوق العاده و آرامش مثال زدنی این منطقه در آخر به ساحل طلایی این شبه جزیره سری بزنید و از تفریحات مهیج لذت ببرید .
کارپاس به عنوان شبه جزیره ای در شمال شرقی قبرس ، از نظر آب های زیر زمینی غنی می باشد پس محصولات زراعی فراوانی در اینجا رشد می کند و کشاورزی یک شغل اصلی به شمار می رود در بسیاری از روستاهای اطراف تراکتور هنوز یک نوآوری به شمار می رود و هنوز به روش سنتی و با استفاده از اسب زمین های خود را شخم می زنند شغل دوم در این منطقه ماهیگیری است و روستای بوگاز و کومیالی مراکز اصلی و بهترین رستوران های قبرس شمالی را دارند .
pic972387210001