پارک جنگلی کیپ گرکو قبرس

cyprus_cape_greko_national_forest_park1safarafarin.jpg
cyprus_cape_greko_national_forest_park1safarafarin.jpg cyprus_cape_greko_national_forest_park2safarafarin.jpg cyprus_cape_greko_national_forest_park3safarafarin.jpg cyprus_cape_greko_national_forest_park4safarafarin.jpg cyprus_cape_greko_national_forest_park5safarafarin.jpg
قبرس در سال های اخیر در زمینه صنعت توریسم پیشرفت های قابل توجهی داشته و هر ساله بر تعداد گردشگران آن افزوده شده است . طبیعت جزیره قبرس زیباست و نواحی از خاک این جزیره جز مناطق حفاظت شده هستند که از نمونه های آن می توان به پارک جنگلی کیپ گرکو قبرس (Cyprus Cape Greko National Forest Park) اشاره نمود . برای آشنایی بیشتر با این پارک با ما همراه باشید .
درباره پارک جنگلی کیپ گرکو در قبرس
طبیعت زیبا و فوق العاده و همچنین وجود منابع غنی پوشش گیاهی در قبرس از جمله عواملی است که سبب جذب گردشگر به این جزیره شده و بر جذابیت ان افزوده است . پارک جنگلی کیپ گرکو قبرس با مناظری چشم نواز از طبیعت ، سواحل و آب های دریای مدیترانه در هر فصل دارای رنگی خاص و تحسین برانگیز است به طوری که می تواند با جذابیت های خود می تواند چشم هر بیننده ای را خیره سازد . پارک جنگلی کیپ گرکو تا حدود زیادی بکر و دست نخورده باقی مانده و آرامش و سکوت حاکم بر ان مثال زدنی است لذا گردشگران در این پارک می توانند علاوه بر استفاده از طبیعت در محیطی آرام به استراحت بپردازند و لحظاتی خوش و بیادماندنی را تجربه کنند . موقعیت مکانی کیپ گرکو به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری قبرس در قسمت جنوب شرقی جزیره در انتهای جنوبی خلیج فاماگوستا است و با پهنه ای وسیع جاذبه های مختلفی برای دیدن دارد .
اطلاعاتی در مورد پارک جنگلی کیپ گرکو قبرس
پارک جنگلی کیپ گرکو قبرس با وسعتی حدود 385 هکتار در سال 1993 میلادی به عنوان یکی از پارک های ملی این جزیره به ثبت رسید تا برنامه های حفاظتی مخلتف در ان اجرا گردد و از نابودی گونه های گیاهی و شکار انواع حیوانات جلوگیری شود . این پارک جنگلی در بین شهرهای آیاناپا و پروتاراس که هر دو از جمله محبوب ترین مقاصد توریستی در قبرس هستند واقع شده و اغلب به سبب زیبائی های طبیعی مورد بازدید گردشگران تور قبرس قرار می گیرد .
امروزه در این پارک جنگلی قبرس درختان کاج و انواع درختان شامل 14 گونه گیاهی بومی به چشم می خورند که باعث ایجاد سرسبزی در این منطقه شده اند همچنین شکوفه زدن گلهای مختلف مثل ارکیده و گونه های نایاب در فصل بهار تصویری وصف نشدنی خلق می کند . از جمله جاذبه هایی که توریست ها در این منطقه خواهند دید می توان به کلیسای کوچک سفید در قلب پارک جنگلی ، غار دریایی کیپ گرکو ، غار غول یا پهلوان در شرق پارک ، فانوس دریایی و خرابه های معبد باستانی آفرودیت در لبه پرتگاه غار کیپ گرکو و خلیج کونوس در لبه شرقی پارک اشاره نمود .
در پارک جنگلی کیپ گرکو گردشگران می توانند پیاده روی کنند ، پرش از روی صخره را امتحان کنند ، در میان غارهای دریایی به کاوش بپردازند ، غواصی و ماهیگیری را تجربه کنند ، به تماشای پرندگان و طلوع افتاب بنشینند ، دوچرخه سواری کنند و در سواحل خلیج کونوس انواع تفریحات مهیج را انجام دهند . جالب است بدانید در این پارک جنگلی که از دیدنی های قبرس است شکار ممنوع بوده و روباه ، خرگوش صحرایی ، خارپشت ، سوسمار ، انواع پروانه و بیش از 80 گونه از پرندگان در این مکان دیده می شوند .
pic133387210001