خیابان آربات مسکو

arbat_street_moscow4safarafarin-qpr.jpg
arbat_street_moscow4safarafarin-qpr.jpg arbat_street_moscow3safarafarin-qpr.jpg arbat_street_moscowsafarafarin-qpr.jpg
قصد داریم در این پست به معرفی خیابان آربات مسکو (Arbat Street Moscow) که از قدیمی ترین خیابان های این شهر محسوب می گردد بپردازیم برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتها با ما همراه باشید .
درباره خیابان آربات در مسکو
خیابان آربات مسکو با قدمتی بیش از 5 قرن از اماکن تاریخی این شهر محسوب می گردد و با جای دادن چندین جاذبه دیدنی در خود از مکان هایی است که مورد بازدید گردشگران تور روسیه قرار می گیرد . علاقه مندان با دیدن خیابان آربات گذری در تاریخ روسیه خواهند داشت و هر ساختمان موجود در این خیابان تاریخی ، دارای داستانی می باشد که بسیار شنیدنی است . این خیابان که از جاذبه های گردشگری روسیه به شمار می آید مملو از رستوران ها ، کافه ها و مغازه هایی برای خرید سوغاتی است و در گردشگران با قدم زدن در امتداد آن می توانند به اجرای گروه های موسیقی گوش فرا دهند و لذت ببرند ، به تماشای نمایش های خیابانی بپردازند ، از هنر نقاشان خیابانی دیدن کنند و یا اینکه با سر زدن به فروشگاه های مختلف آثاری ارزشمند برای سوغاتی و هدیه دادن به دوستان و اشنایان خود تهیه کنند .
اطلاعاتی در مورد آربات ، از قدیمی ترین خیابان های روسیه
قدمت خیابان آربات مسکو که در قلب تاریخی این شهر واقع شده به قرن پانزدهم میلادی بر می گردد و به دلیل پشت سر گذاشتن بیش از 5 قرن دارای چندین جاذبه تاریخی برای دیدن است که از مهمترین آن ها می توان به رستوران تاریخی پراگ با بیش از 120 سال قدمت ، دیوار صلح با صدها کاشی زیبا ، خانه ملینیکوف ، مجسمه بولات اکودژاوای شاعر ، آهنگساز و رمان‌نویس ، خانه اسپاسو و خانه موزه پوشکین اشاره نمود که هر کدام از آن ها به عنوان جاذبه های گردشگری مسکو مورد استقبال گردشگران واقع شده اند . خیابان آربات در مسکو از قرن 15 تا کنون به فعالیت خود ادامه داده و فقط در آتش سوزی که در سال 1812 در شهر مسکو رخ داد و بخش های زیادی از این شهر را به نابودی کشاند این خیابان نیز از بین رفت ولی بعدها بازسازی شد و فعالیت خود را از سر گرفت .
خیابان آربات روسیه در میان دو میدان آرباتسکایا و میدان اسمولنسکایا قرار گرفته و از قدیمی ترین و معروف ترین خیابان های مسکو محسوب می گردد . آربات که در قلب تاریخی مسکو و در مرکز منطقه ای به همین نام واقع شده تا اواسط قرن بیستم میلادی ، بخشی از خیابان اصلی غربی کرملین به شمار می رفت ، اما در سال 1960 خیابانی موازی با آن با نام آربات جدید ساخته شد و ایفای این نقش به آن سپرده شد و دو دهه بعد ، آربات قدیم به منطقه ای مخصوص عابران پیاده در مسکو تبدیل شد . در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم این خیابان تبدیل به مکانی برای زندگی اشراف زاده ها ، هنرمندان و نخبه ها شد همچنین بسیاری از سران دولت شوروی در گذشته در این خیابان ساکن بودند .
خیابان آربات که از پرطرفدارترین دیدنی های مسکو است در اواخر بهار تا اوایل پاییز در صبح ها بسیار جذاب است . گردشگران تور مسکو می توانند در یکی از ایوان های رستوران ها و یا کافه ها که در فضای باز قرار دارند ، بنشینند و همراه با نوشیدن یک فنجان قهوه ، مردم را که در حال رفت و آمد هستند تماشا کنند . همچنین گردشگران می توانند از اجرای موسیقی زنده در این خیابان ها لذت ببرند و به خرید انواع صنایع دستی ، عروسک ، آثار هنری ، روسری ، پوست و چوب ، لباس ، جواهر و سفال بپردازند . فروشگاه ها و مغازه های موجود در خیابان آربات از ساعت 10 صبح تا 10 شب و حتی دیرتر باز می باشند .
pic821987210001