موزه پول تفلیس

tbilisi_money_museum3safarafarin-qpr.jpg
tbilisi_money_museum3safarafarin-qpr.jpg tbilisi_money_museum4safarafarin-qpr.jpg tbilisi_money_museumsafarafarin-qpr.jpg
در این مطلب قصد داریم شما را با موزه پول تفلیس (Tbilisi Money Museum) به عنوان یکی از جاهای دیدنی این شهر زیبا آشنا سازیم با سفر آفرین تا انتها همراه باشید .
درباره موزه پول تفلیس در گرجستان
در سفر به هر کجای دنیا موزه های شهر مقصد می تواند یکی از برنامه های مورد نظر گردشگران باشد چرا که در این موزه ها می توان با آثاری نفیس و ارزشمند از تمامی دوران های قبل روبرو شد که برخی از آن ها با قدمتی زیاد در جهان بی همتا بوده و گوشه ای از تاریخ پر فراز و نشیب مربوط به آن کشور را روایت می کنند . اگر گرجستان مقصد گردشگران برای سفر باشد با مراجعه به موزه پول تفلیس می توانند انواع سکه ها و اسکناس های مربوط به دول حاکم بر این کشور در گذشته و همچنین پول های رایج در دوران معاصر را به چشم ببینند و با توضیحاتی که در مورد هر کدام ارائه شده اطلاعاتی مفید مربوط به پیشینه و قدمت آن ها کسب کنند . موزه پول گرجستان که در سال 2010 میلادی به بهره برداری رسیده مورد استقبال مسافران تور تفلیس قرار گرفته و از جاذبه های گردشگری گرجستان به شمار می آید .
اطلاعاتی در مورد موزه پول گرجستان
موزه پول تفلیس که در خیابان لئونیدزه واقع شده علاوه بر به نمایش گذاشتن سکه ها و اسکناس های مربوط به دوران گذشته از قرن ششم قبل از میلاد تا بعد ، شامل پول های رایج دوران معاصر نیز می باشد و همچنین پول های رایج سلسله های ایرانی ، عثمانی ، اعراب و سایر امپراتوری هایی را که بر گرجستان حکومت کرده اند را در معرض دید عموم قرار داده است . موزه پول یکی از جاذبه های گردشگری تفلیس است و با قرار گیری در ساختمان بانک ملی گرجستان در نزدیکی خیابان معروف روستاولی به راحتی در دسترس گردشگران تور گرجستان خواهد بود . این موزه دارای دو سالن است که یکی به پول های دوران کهن و دیگری به اسکنانس ها و مسکوکات دوران معاصر اختصاص دارد که علاقه مندان می توانند به این سالن ها مراجعه نموده و از بخش های مختلف ان ها بازدید نمایند .
ساعات کاری موزه پول تفلیس
اگر در سفر به تفلیس خواستید از موزه پول به عنوان یکی از دیدنی های گرجستان بازدید کنید حتما به ساعت کاری این موزه توجه کنید و زمانی مناسب را برای دیدن این موزه ارزشمند و متفاوت انتخاب کنید . این موزه روزهای دوشنبه تا پنجشنبه هر هفته ساعت 9:30 صبح درهای خود را به روی علاقه مندان می گشاید و تا 4:30 بعد از ظهر باز می باشد فقط توجه داشته باشید که در ساعات مذکور از ساعت 13 الی 14 به مدت یک ساعت کارکنان موزه پول استراحت دارند و خدمات ارائه نمی کنند . لازم به ذکر است که موزه پول تفلیس در گرجستان روزهای جمعه ، شنبه و یکشنبه هر هفته تعطیل می باشد .
pic703497210001