پارک دلفین کیش

kish_dolphin_park3safarafarin-qpr.jpg
kish_dolphin_park3safarafarin-qpr.jpg kish_dolphin_park4safarafarin-qpr.jpg kish_dolphin_parksafarafarin-qpr.jpg kish_dolphin_park2safarafarin-qpr.jpg
در این مطلب به معرفی پارک دلفین کیش (Kish Dolphin Park) پرداخته می شود برای آشنایی بیشتر با این مجموعه با ما همراه باشید .
درباره پارک دلفین های کیش
یکی از برنامه هایی که گردشگران تور کیش تا مدت ها در ذهن خود مرور می کنند پارک دلفین کیش می باشد چرا که دلفین ها حیوانات باهوشی هستند و با اجرای نمایش هایی زیبا هر گردشگری را هیجان زده خواهند نمود . در فضای زیبا و دوست داشتنی دلفیناریوم کیش دلفین های آموزش دیده به دست مربیان توانمند ایرانی ، به اجرای نمایش های جذاب می پردازند و دقایقی لذت بخش را برای مراجعه کنندگان به ارمغان می آورند . این پارک که از جاذبه های گردشگری کیش می باشد در قسمت جنوب شرقی جزیره واقع شده و در زمینی به وسعت 100 هکتار گسترده شده است . بیش از ده سال از شروع فعالیت مجموعه پارک دلفین های کیش به عنوان اولین دلفیناریوم ایران می گذرد که هر روزه بر کیفیت برنامه ها و خدماتی که ارائه می شود افزوده می گردد و روز به روز بر تعداد بازدید کنندگان آن اضافه می شود .
در این مجموعه که از مراکز تفریحی کیش به شمار می آید بیش از 21 پستاندار دریایی به چشم می خورند که از جمله آن ها می توان به دلفين ، شير دريايى شمالى ، شير دريايى جنوبى ، گربه دريايى شمالى ، گراز دريايى و پنگوئن اشاره نمود که به همراه گونه های دیگر دریایی در استخرهايى با حجم 18 هزار متر مكعب که با آب دریا پر شده اند نگهداری می شوند . در دلفیناریوم کیش گردشگران می توانند از برنامه هایی که توسط دلفین ها اجرا می شود لذت ببرند ، با این حیوانات باهوش شنا کنند و یا همراه با دلفین ها غواصی کنند . همچنین در این مجموعه چندین کافی شاپ ، رستوران سنتی ، فروشگاه و لوکیشن های عکاسی تعبیه شده است .
اطلاعاتی در مورد پارک پرندگان کیش
در مجموعه تفریحی پارک دلفین کیش قسمتی نیز به پارک پرندگان اختصاص داده شده که با گونه های مختلف پرندگان مورد استقبال گردشگران تور کیش و مردم بومی این جزیره واقع شده است . گونه های موجود در پارک پرندگان کیش از اقصی نقاط دنیا از آمریکای جنوبی تا استرالیا و از شرق آقریقا جمع اوری شده اند که از جمله این پرندگان می توان به پلیکان ، شترمرغ ، طوطی ماکائو ، انواع گوناگون لک لک ، توکان ، تورکو ، قو و گونه های نادری چون تمساح پوزه کوتاه اشاره نمود این پارک با بیش از 57 گونه پرنده بی شک یکی از منحصر به فردترین مراکز نگهداری جانوران در ایران می باشد .
از دیگر بخش های جذاب این مجموعه می توان به فضای سبز پارک دلفین کیش اشاره نمود که شامل بیش از 100 گونه گیاهی از جمله مورد ، کهور ، درخت نخل ، بنجامین ، درختان لور ، اوکالیپتوس ، آکاسیا ، گل ختمى ، شیشه شور ، تکوما ، بیش از ۲۵ گونه کاکتوس و سایر گیاهان می باشد که با توجه به وضعیت اقلیمی جزیره کیش و مرجانی بودن خاک آن در نوع خود بی نظیر است . مراجعه کنندگان در این مجموعه توسط اتوبوس قطاری به پارک پرندگان و سپس به دلفیناریوم هدایت خواهند شد . بلیط پارک دلفین کیش برای هر نفر بیش از 65 هزار تومان است ولی توجه داشته باشید که در هفته گردشگری پارک دلفین بلیط برنامه های خود را به صورت خاص صرفا در سالن ورودی فرودگاه کیش با تخفیف 50 درصدی عرضه می کند .
pic273697210001