کلبه هور جزیره کیش

kolbeh_hoor2safarafarin-qpr.jpg
kolbeh_hoor2safarafarin-qpr.jpg kolbeh_hoor3safarafarin-qpr.jpg kolbeh_hoor4safarafarin-qpr.jpg kolbeh_hoor5safarafarin-qpr.jpg
کلبه هور جزیره کیش از جاهای دیدنی این جزیره است که بازدید از آن به گردشگران توصیه می گردد . در این مطلب به معرفی کلبه هور پرداخته شده است با ما همراه باشید .
درباره کلبه هور کیش
دماغه ای در قسمت غربی کیش وجود دارد که از گذشته تا کنون با نام کلبه هور جزیره کیش شناخته می شود و با امکانات رفاهی متعددی که در این منطقه گنجانده شده مورد توجه گردشگران قرار گرفته است . بستر این دماغه صخره ای است و وجود آب های زلال در این منطقه از جزیره سبب شده تا علاقه مندان به دنیای زیر آب به راحتی بتوانند انواع آبزیان ، لاک پشت ها ، صدف ها و مرجان های موجود در آب را ببینند و از محیط بکر و زیبای کلبه هور کیش لذت ببرند . به دلیل شرایط موجود در این منطقه غواصی و ماهیگیری از جمله تفریحات کیش هستند که در آن رواج دارند و هر ساله گردشگران بسیاری برای تجربه این تفریحات به غربی ترین دماغه جزیره مراجعه می کنند . کلبه هور که از جاذبه های گردشگری کیش به شمار می آید فضایی زیبا همراه با صدای امواج دریا و سکوتی آرامش بخش به خصوص در شب برای گردشگران فراهم کرده و تعبیه نمودن امکانات رفاهی در آن موجب شده تا افراد زیادی از این منطقه دیدن کنند .
اطلاعاتی در مورد کلبه هور در جزیره کیش
اگر گردشگران در سفر به جزیره کیش به دنبال مکانی ایده آل برای غواصی هستند کلبه هور جزیره کیش می تواند گزینه ای فوق العاده برای آنان باشد چرا که آب های تمیز از ویژگی های این بخش از جزیره است . توجه داشته باشید که عمق سايت غواصی کلبه هور از شمال به جنوب بيشتر می گردد و تا 8 متر نيز ادامه پيدا می كند . همچنین در روزهایی که وزش باد کم و ملایم است علاقه مندان به ماهیگیری نیز می توانند به این تفریح بپردازند و لحظاتی بیادماندنی داشته باشند . هامور ، سرخو ، سنگسر ، انواع صدف ها و لاک پشت ها از جمله آبزیانی هستند که در این منطقه به وفور دیده می شوند . از امکاناتی که برای رفاه بازدید کنندگان در کلبه هور فراهم شده می توان به آلاچیق ، نیمکت ، باربیکیو و نورافکن های بزرگ اشاره نمود .
از جاذبه هایی که گردشگران تور کیش در کلبه هور می توانند از ان بازدید کنند می توان به وجود غاری کوچک به طول 5 متر در ساحل جنوبی آن اشاره نمود که عبور از آن به هنگام مد کامل بسيار لذت بخش خواهد بود . در کلبه هور که از دیدنی های کیش محسوب می گردد آب شورى که با استفاده از نیروى باد از اعماق زمین به بالا کشیده مى شود با استفاده از انرژى خورشیدى شیرین و قابل استفاده مى گردد . همچنین در این مجموعه آبگرمکن خورشیدی کیش ، انواع اجاق هاى خورشیدى به نمایش گذاشته شده است که گردشگران علاوه بر بازدید ، می توانند از این سیستم ها نیز استفاده کنند . لنج به گل نشسته در فاصله 200 متری ساحل کلبه هور جلوه خاصی به ساحل این منطقه داده است . طبیعت وحشی این منطقه نیز از دیگر جذابیت های کلبه هور است که در اکثر مواقع سال برخورد موج های بزرگ با صخره های سنگی بسیار هیجان برانگیز است مخصوصا در این دماغه حفره هایی وجود دارد که در موقع برخورد موج ها از میان این شکاف ها آب به بالا فوران می کند .
pic190897210001