آکواریوم اس ای آ سنگاپور

sea_aquarium_singapore2safarafarin-qpr.jpg
sea_aquarium_singapore2safarafarin-qpr.jpg sea_aquarium_singapore3safarafarin-qpr.jpg sea_aquarium_singapore4safarafarin-qpr.jpg
در این مطلب قصد داریم آکواریوم اس ای آ سنگاپور (S.E.A. Aquarium Singapore) را که یکی از بزرگترین ها در جهان است را معرفی کنیم با ما همراه باشید .
درباره آکواریوم سنگاپور
با اینکه سنگاپور کشوری کوچک ، مدرن و ثروتمند در جنوب شرقی آسیاست اما دیدنی های زیادی برای ارائه به گردشگران دارد که برخی از این اماکن از بهترین ها در جهان می باشند . آکواریوم ها از جمله مجموعه هایی هستند که در اکثر شهرهای گردشگری احداث شده اند تا هم مکانی برای تفریح و سرگرمی تمامی رده های سنی باشند و هم محلی برای آموزش و آشنایی با دنیای زیر آب . از زمان بهره برداری آکواریوم اس ای آ سنگاپور که یکی از بزرگترین آکواریوم های جهان از نظر حجم آب است حدود 5 سال می گذرد و هر ساله بر تعداد بازدید کنندگان آن افزوده می گردد . آکواریوم اس ای آ که از جاذبه های گردشگری سنگاپور به شمار می آید در جنوب سنگاپور در استراحتگاه جهانی سنتوزا واقع شده و محیطی جذاب و فوق العاده برای گردشگران تور سنگاپور فراهم نموده است . این آکواریوم به همراه یک پارک آبی حدود 8 هکتار از وسعت جزیره سنتوزا را به خود اختصاص داده اند .
اطلاعاتی در مورد آکواریوم اس . ای . آ سنگاپور
آکواریوم اس ای آ سنگاپور که در 22 نوامبر سال 2012 تاسیس شده در کل 45 میلیون لیتر آب را در خود جای داده و از این حیث یکی از بزرگترین ها در جهان می باشد . این آکواریوم به عنوان یکی از دیدنی های سنگاپور دارای بیش از 100 هزار جانور دریایی از بالغ بر 800 گونه مختلف می باشد که در بخش ها و قسمت های مختلف آن نگهداری می شوند . از آبزیانی که در این آکواریوم موجود هستند می توان به کوسه سرچکشی ، سفره ماهی مانتا و گونه بحث برانگیز دلفین پوزه بطری اشاره کرد . همچنین آکواریوم S.E.A سنگاپور به یکی از بزرگترین پنل های مشاهده جهان با 36 متر پهنا و 8.3 متر ارتفاع مجهز است که در نوع خود جالب توجه است . این آکواریوم از 10 منطقه و 49 زیستگاه تشکیل شده که در ادامه مناطق ده گانه این مجموعه لیست شده است .

1. گذر دریای کاریماتا و جاوا

2. گذر دریای مالاکا و آندامان

3. خلیج بنگال و دریای لاکادایو

4. سفر اقیانوس

5. اقیانوس باز

6. اقیانوس هند و دریای عمان

7. دریای سرخ

8. آفریقای شرقی

9. دریای جنوب چین

10. دریای کوسه

گردشگران با بازدید از بخش های مختلف این آکواریوم می توانند سفری به اعماق دریاها و اقیانوس ها داشته باشند و لحظاتی خوش و بیادماندنی را تجربه کنند . تمام مناطق این مجموعه جالب و جذاب است اما از بهترین قسمت های آن می توان به اقیانوس باز اشاره نمود که با 18 میلیون لیتر آب 50 هزار حیوان آبزی را در خود گنجانده و بازدید از آن به مراجعه کننده این حس را القا می کند که در کف اقیانوس قرار دارد . در واقع در این قسمت ، شما از وسیع ترین پنجره دنیا به سوی اقیانوس می توانید بزرگترین گونه های دریایی دنیا نظیر کوسه پلنگی ، ماهی های بزرگ دریاهای گرمسیری ، زمرد ماهیان ناپولی و سفره ماهی های غول آسای مانتا را ببینید .
pic340208210001