• جاذبه گردشگری یونان

جاذبه گردشگری یونان

قبرس اروپایی
جمهوری قِبرِس کشوری جزیره‌ای است، در شرق دریای مدیترانه که پایتخت آن نیکوزیا است. این کشور به دو بخش قبرس شمالی (بخش ترک‌نشین) و بخش یونانی‌نشین تقسیم می‌شود که در آن هردو زبان ترکی و یونانی رسمی هستند. یونانی‌ها ارتودوکس و ترک‌های قبرس مسلمان هستند
غول رودس
غول رودس یکی از عجایب دوران باستان بشمار میآید و در جزیره ای به همین نام در یونان واقع شده است.
جاذبه های یونان-آتن
آتن پایتخت کشور یونان است. نام این شهر تاریخی از آتنا ایزد بانوی خرد و جنگ و الهه نگهبان این شهر گرفته شده است.
یونان کشور هزار جزیره معروف
یونان کشوری در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان است.
مدارک جهت اخذ ویزای یونان
مدارک جهت اخذ ویزای یونان
رودس( جزیره خورشید )
جزیره رودس چهارمین جزیره بزرگ یونان می باشد .
خواننده ،تئاتر و موزه های یونان
تعطیلات عمومی و جشنوارههای یونان
با توجه به قانون یونانی، هر یکشنبه سال یک روز تعطیل عمومی است. علاوه بر این:
ورزش در یونان
یونان زادگاه بازی های المپیک باستان است...
غذاهای یونانی
غذاهای یونانی به طور گسترده از نقاط مختلف سرزمین اصلی و از جزیره ای به جزیره متفاوت است.
بهداشت و درمان یونان
یونان بهترین در جهان است.
شهرهای یونان
تقریبا دو سوم از مردم یونان در مناطق شهری زندگی می کنند.
اساطیر یونان (خدایان متعدد یونان)
قهرمانان افسانه ای (ادیسه و ایلیاد) (اُدیسه) یکی از دو کتاب کهن اشعار حماسی یونان اثر هومر است. این کتاب همچون سلف خود ایلیاد، به صورت مجموعه‌ای از سرودها گردآوری شده اما شیوهٔ نقل آن با ایلیاد تفاوت دارد. (ایلیاد) اثر حماسی طبیعی از هومر شاعر نابینای یونانی که در آن از جنگ تروا که بخاطر دزدیدن هلن زن زیباروی پادشاه به دست پاریس اتفاق افتاد.
تحصیل و آموزش یونان
یونان یکی از بالاترین ارزش های آموزشی در جهان به عنوان اولین نهاد دانشگاهی معتبر را دارد.
جزیره میکونوس یونان
در این مطلب قصد داریم به معرفی جزیره میکونوس یونان (Mykonos island) یا جزیره بادها بپردازیم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این جزیره با ما همراه باشید .
معبد پارتنون آتن
در این مطلب یکی از ابنیه به جای مانده از یونان باستان به نام معبد پارتنون آتن (Parthenon Temple Athens) معرفی می گردد برای آشنایی بیشتر با این بنای تاریخی با سفر آفرین همراه باشید .
باغ ملی آتن
باغ ملی دقیقا در قلب تپنده ی شهر آن قرار داردو یک مکان تفریحی برای افراد ساکن آتن محسوب میشود. در این باغ یک بنا وجود دارد که اکنون کاربرد ساختمان پارلمان را دارد.
موزه جدید آکروپلیس
هیچ کسی نبوده که به آتن سفر کند و بازدید از موزه جدید آکروپلیس New Acropolis Museum را در روزهای سفر خود جای ندهد. این موزه در کنار تپه ای در نزدیکی شهر آتن قرار گرفته است.
کوه لیکابتوس (Lycabettus)
اگر قصد بازدید از چشم انداز پانورامای آتن را داشتید به بالای کوه لیکابتوس (Lycabettus) بروید و از آنجا به تماشای این منظره ی رویایی بنشینید.
موزه ملی باستان‌شناسی
National Archaeological Museum, Athens مکانی بسیار مناسب برای افراد علاقمند به هنر به شمار میرود که آثار هنری و تاریخی بسیار زیادی در آن نگهداری میشود و در معرض نمایش بازدیدکنندگان میگذارد.
میدان سینتگما (Syntagma)
میدان سینتگما (Syntagma) از جاهایی است که توریست ها را در آتن به خود جذب میکند. در Syntagma Square سربازانی در رو به روی آرامگاه سربازهای گمنام رژه میروند.
معبد المپیک زئوس
معبد المپیک زئوس عظیم ترین معبد موجود در یونان محسوب میشود. از آغاز ساخت این ساختمان تاریخی تا پایانش تقریبا 700سال سپری شد.
ارچتیوم (Erechtheum)
ارچتیوم (Erechtheum) یا همان ارچتیوس یک معبد از جنس سنگ مرمر پنتلیک میباشد. معبد ارچتیوم یکی از جاذبه های گردشگری اتن به شمار میرود که در محوطه ی اکروپلیس قرار گرفته است.
آگورا Ancient Agora
قسمت خرید و تجاری Ancient Agora به شمار میرود, آگوارای باستانی در قسمت شمال آکروپلیس قرار دارد. آگوارا مکان جمع شدن مردم برای اتفاقات سیاسی, تجاری و هر موضوع دیگری حتی درباره ی ماهیت خدایان و جهان میباشد.
پلاکا (Plaka)
در بخش کناری آکروپلیس و سینتگما در منطقه ی پلاکا (Plaka) یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری آتن قرار گرفته است.