• آتن

آتن

معبد پارتنون آتن
در این مطلب یکی از ابنیه به جای مانده از یونان باستان به نام معبد پارتنون آتن (Parthenon Temple Athens) معرفی می گردد برای آشنایی بیشتر با این بنای تاریخی با سفر آفرین همراه باشید .
باغ ملی آتن
باغ ملی دقیقا در قلب تپنده ی شهر آن قرار داردو یک مکان تفریحی برای افراد ساکن آتن محسوب میشود. در این باغ یک بنا وجود دارد که اکنون کاربرد ساختمان پارلمان را دارد.
موزه جدید آکروپلیس
هیچ کسی نبوده که به آتن سفر کند و بازدید از موزه جدید آکروپلیس New Acropolis Museum را در روزهای سفر خود جای ندهد. این موزه در کنار تپه ای در نزدیکی شهر آتن قرار گرفته است.
کوه لیکابتوس (Lycabettus)
اگر قصد بازدید از چشم انداز پانورامای آتن را داشتید به بالای کوه لیکابتوس (Lycabettus) بروید و از آنجا به تماشای این منظره ی رویایی بنشینید.
موزه ملی باستان‌شناسی
National Archaeological Museum, Athens مکانی بسیار مناسب برای افراد علاقمند به هنر به شمار میرود که آثار هنری و تاریخی بسیار زیادی در آن نگهداری میشود و در معرض نمایش بازدیدکنندگان میگذارد.
میدان سینتگما (Syntagma)
میدان سینتگما (Syntagma) از جاهایی است که توریست ها را در آتن به خود جذب میکند. در Syntagma Square سربازانی در رو به روی آرامگاه سربازهای گمنام رژه میروند.
معبد المپیک زئوس
معبد المپیک زئوس عظیم ترین معبد موجود در یونان محسوب میشود. از آغاز ساخت این ساختمان تاریخی تا پایانش تقریبا 700سال سپری شد.
ارچتیوم (Erechtheum)
ارچتیوم (Erechtheum) یا همان ارچتیوس یک معبد از جنس سنگ مرمر پنتلیک میباشد. معبد ارچتیوم یکی از جاذبه های گردشگری اتن به شمار میرود که در محوطه ی اکروپلیس قرار گرفته است.
آگورا Ancient Agora
قسمت خرید و تجاری Ancient Agora به شمار میرود, آگوارای باستانی در قسمت شمال آکروپلیس قرار دارد. آگوارا مکان جمع شدن مردم برای اتفاقات سیاسی, تجاری و هر موضوع دیگری حتی درباره ی ماهیت خدایان و جهان میباشد.
پلاکا (Plaka)
در بخش کناری آکروپلیس و سینتگما در منطقه ی پلاکا (Plaka) یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری آتن قرار گرفته است.