• زاگرب

زاگرب

یک مقصد ‏توریستی محبوب زاگرب
شهرزاگرب پایتخت کرواسی و وسیعترین شهر‎ ‎آن‎ ‎است.
موزه میمارا در زاگرب
زاگرب با وسعتی 171 کیلومتر مربعی دیدنی های زیادی را در خود گنجانده که بازدید از تمامی آن ها مستلزم داشتن زمان کافی است . موزه های متعدد ، جاذبه های تاریخی ، پدیده های طبیعی ، خیابان های سنگ فرش شده ، کوچه های قدیمی ، ساختمان هایی با معماری جذاب و ... از مواردی هستند که گردشگران را به شرکت در تور کرواسی راغب می سازند . موزه میمارا در زاگرب یکی از دیدنی های این شهر تاریخی است که علاقه مندان زیادی دارد در ادامه شما را با این مکان آشنا می سازیم .
منطقه گرنی گراد در زاگرب
در این مطلب سعی شده منطقه گرنی گراد در زاگرب (Gornji Grad Zagreb) که از مناطق تاریخی پایتخت کرواسی است معرفی شده است با ما همراه باشید تا اطلاعاتی در مورد این منطقه کسب کنید .
غرفه‌ی هنر و گالری مسترویچ
غرفه‌ی هنر و گالری مسترویچ به دلیل نمای رنگی زیبای آن برای گردشگران جلب توجه میکند.
پارک ماکسیمیر
این پارک از وسیع ترین پارک های زاگرب به شمار می آید که طراحی آن به سبک باغ های قدیمی انگلستان میباشد.
کلیسای سنت کاترین
فضای درونی این کلیسا شامل آثار زیبای هنری باروک که با نقوش برجسته ی گچبری همراه هستند میباشد.
برج لتسکا
برج لتسکا از معروفترین نمادهای شهر زاگرب کرواسی است و در آتش سوزی که سال 1731 اتفاق افتاد آسیبی ندید. این برج برای حفاظت از دروازه ی ورودی جنوبی شهر گردک بنا نهاده شد.
گالری استراسمایر
بنای گالری استراسمایر به سبک معماری بناهای قرن 19 نئورنسانس است. این گالری به دست اسقف ژوراژ تاسیس شده و تقریبا 600 اثر هنری را به آن تقدیم کردند.
موزه‌ی شهر
این موزهبه موازات دیوار شرقی شهر بنا شده که در قسمت بالایی شهر زاگرب میباشد که بیشتر از 75هزار اثر از آثار هنرمندان مشهور را در خود گنجانده است. صومعه سنت کلر شامل برجی بزرگ است و همچنین یک انبار غذا که قدمت آن به قرن 17 بازمیگردد.
کلیسا و گنجینه‌ زاگراب
کلیسا زگراب که امروزه کلیسای مریم مقدس نام دارد, علت اصلی شهرت آن 2مناره ی بزرگ در کلیسا است. کلیسای مریم مقدس در آغاز سال 1200 به وسیله ی قوم تاتار تخریب شد و در قرن 13 میلادی یعنی در نیمه دوم آن دوباره بازسازی کردند.
محله‌ی بالای شهر
در این منطقه از زاگرب میتوانید شاهد ساختمان های زیبا و همچنین بناها و آثار تاریخی و کوچه های قدیمی آنجا باشید علاوه بر اینکه خیابان های اصلی این منطقه با سنگ فرش پوشانده شده است.
بازارچه‌ی Dolac
اگر علاقه مند به زندگی سنتی افراد محلی زاگرب دارید, بازار سرباز زاگرب قطعا برای شما جذاب خواهد بود. در این بازار هم میتوانید وسیله ها و خوراکی های مورد نظر خود را خریداری کنید و هم افراد محلی و فرهنگ زندگی آنها را از نزدیک مشاهده کنید.
خیابان Ilica
یکی از اصلی ترین خیابان های زاگرب خیابان Ilica است که از میدان Ban Josip Jelačicتا محله ی Vrapče امتداد دارد و از طویل ترین خیابان های این شهر به حساب می آید.
موزه‌ی روابط شکست خورده
زاگرب شهری است مملو از خلاقیت و سرزندگی. یکی از دلایل این سرزندگی وجود موزه های فراوان آنجا است که از جمله آن میتوان به موزه‌ی روابط شکست خورده اشاره کرد که داخل این موز همانند نامش جذاب و شگفت آور است.
حمل و نقل در زاگرب
این شهر از لحاظ حمل و نقل پیشرفت بسیاری داشته و دارای مترو, اتوبوس و تراموا است. این ترمواها 24ساعته هستند ساعت کاری آن بدین صورت است 15خط روزانه از چهار صبح تا 12 ظهر- 4خط شبانه از دوازده ظهر تا چهار صبح. بعضی از خطوط هم هستند مانند خط هشت و سه که در روزهای تعطیل کار نمیکنند مانند شنبه و یکشنبه.
میدان کینگ تومیسلاو (King Tomislav)
میدان کینگ تومیسلاو عظیم ترین میدان شهر زاگرب میباشد که به نام اولین شاه کرواسی است و از لحاظ زیبایی شناختی منظره ی فوق العاده ای دارد. موقعیت این میدان درست دقیقا رو به روی ایستگاه قطار مرکزی میباشد لذا هر کس با قطار به زاگرب آمده باشد اولین جاذبه گردشگری که با آن مواجه میشود همین میدان است.