• لارناکا

لارناکا

تاریخچه لاراناکا
بعد ازآن حكومت بيزانس دراين شهر بوده تا اينكه عثماني ها وارد اين شهر شدند.
کلیسای لازاروس
کلیسای آژیوس لازاروس در واقع به نام فردی است که حضرت مسیح وی را زنده کرد.
لارناکا
لارناکا که قبلا Citium نام داشت جز سومین شهرستان واقع در ساحل جنوب شرقی قبرس است. واقع در نزدیکی فرودگاه بین المللی، که در آن گردشگران از سراسر جهان می رسند برای لذت بردن از راه رفتن در امتداد تفرجگاه ساحلی شناخته شده آب و هوا مرطوب و همچنین عطری که از نزدیکی رستوران ها و میخانه ها می آید. ساحل آن با پرچم آبی مشخص شده است، یکی از مکان های که در آن بسیار آفتابخوراست.
کیتیون باستانی لارناکا
شمال غرب لارناکا
مرکز غواصی غواصان آلفا لارناکا
یکی از جاذبه توریستی لارناکا مرکز غواصی آلفا است که یکی از پر بیننده ترین مکان های لارناکا می باشد.
پارک شتر مازوتوس لارناکا
پارک شتر فضای جالب و خاص جز بهترین تفریح برای تمامی سنین مناسب است.
خیابان فینیگوودس لارناکا
اصلی‌ترین خیابان لارناکا، خیابان فینیگوودس یا همان خیابان نخل است که برای اهالی شهر هم جایی دوست‌داشتنی است.
دریاچه نمک لارناکا
یکی از جاذبه های اصلی لارناکا دریاچه نمکی است.
سواحل لارناکا
سواحل لارناکا همواره در فصل تابستان شدیدا پرطرفدار هستند. یک ویژگی های کلی آنها تیره گی رنگشان است. دریای مدیترانه که روبروی سواحل لارناکا می باشد
ساحل فاروس(Faros)
ساحل فاروس که یک ساحل کوچک، آرام، و دلپذیر با بارها و جت اسکی است.
ساحل فینیکودس
این ساحل که فضایی گرمسیری به همراه درختان نخل عظیم و بالغ دارد.
فرودگاه بین المللی لارناکا
فرودگاه لارناکا در فاصله 5 کیلومتری مرکز شهر قرار دارد.
مراکز خرید لاراناکا
اكثر فروشگاه ها با برندهاي معتبر نيز در اين منطقه وجود دارند.
حمل و نقل عمومی لاراناکا
بزرگترين فرودگاه كشور قبرس فرودگاه بين المللي لارناکا است در فاصله 5 کیلومتری جنوب اين شهر واقع شده است.
اقتصاد لاراناکا
اقتصاد در حال رشد لارناکا در سالهای آتی باعث جذب صنعت توریسم در این شهر شده است.
کلیسای سنت لازاروس لارناکا
هر ساله گردشگران بسیاری برای سفر خارجی تور قبرس را انتخاب می کنند تا طیف گسترده ای از تفریحات ، دیدنی های تاریخی ، جذابیت های طبیعی و امکانات گردشگری را در کنار هم داشته باشند . منطقه لارناکا که در بخش جنوب شرقی قبرس واقع شده دارای ویرانه های باستانی ، سواحل شنی ، آب های زلال ، کلوب ها ، تفریحات مهیج آبی ، خیابان های سنتی و خانه های نما سفید قبرسی است و از بهترین شهرهای قبرس برای داشتن سفری رویایی است . کلیسای سنت لازاروس لارناکا (Church of Saint Lazarus Larnaca) یکی از دیدنی های این شهر است که با قدمتی بیش از 10 قرن هر ساله خیل عظیمی از گردشگران را به خود می بیند . در ادامه به معرفی این بنا پرداخته شده با ما همراه باشید .
مسجد خاله سلطان قبرس
جزیره قبرس در طول تاریخ پر فراز و نشیب خود زیر سلطه چندین امپراتوری بوده که هر کدام از این امپراتوری ها در زمان حکومت خود بناهای مختلفی در جای جای این سرزمین ساخته اند . امروزه این بناها با چندین قرن قدمت به جاذبه هایی ارزشمند تبدیل شده و گوشه ای از پیشینه غنی قبرس را روایت می کنند . مسجد خاله سلطان قبرس (Hala Sultan Tekke Mosque Cyprus) یکی از این جاذبه های دیدنی است که یادگاری از امپراتوری عثمانی بوده و مکانی مقدس برای مسلمانان می باشد . با ما همراه باشید تا در مورد این مسجد تاریخی بیشتر بدانید .
روستای لفکارای قبرس
قرار گیری قبرس در میان آب های دریای مدیترانه سبب شده تا این جزیره دارای سواحل ماسه ای زیبایی باشد . امروزه این سواحل از مهم ترین عوامل جذب گردشگر هستند اما در این کشور جاذبه های دیگری چون سایت های باستانی ، طبیعت فوق العاده ، روستاهای دیدنی و پستی و بلندی های جذاب وجود دارد که تاثیر آن ها بر افزایش تعداد گردشگر را نباید نادیده گرفت . یکی از این جاذبه ها ، روستای لفکارای قبرس (Lefkara village Cyprus) است که تقریبا 30 دقیقه از شهر مهم و توریستی لارناکا (Larnaka) فاصله دارد . با سفر آفرین همراه باشید تا در مورد این روستا و دلیل شهرت آن بیشتر بدانید .
موزه باستان شناسی منطقه لارناکا
به سبب اینکه جزیره قبرس از پیشینه ای غنی و پربار برخوردار می باشد در اکثر شهرهای آن موزه های متنوعی تشکیل شده تا یافته های مربوط به ادوار گذشته در این موزه ها به نمایش گذاشته شود . شهر لارناکا نیز از این امر مستثنی نبوده و دارای چندین موزه می باشد . موزه باستان شناسی منطقه لارناکا (Larnaca District Archaeological Museum) یکی از موزه های این شهر است که به تاریخ هزاران ساله شهر باستانی کیتون و منطقه لارناکا اختصاص یافته است . با ما تا انتها همراه باشید تا این موزه را بیشتر بشناسید .
قلعه لارناکا
در شهرهای مهم امپراتوری های گذشته قلعه هایی به منظور حفاظت از شهرها ساخته می شد تا با استفاده از این دژهای محکم مسئولین از هجوم احتمالی و نا به هنگام دشمنان مطلع گردند . شهر لارناکا در جزیره قبرس نیز در قرون وسطی از اهمیت بالایی برخوردار شد و وجود قلعه برای حراست از بندر احساس شد لذا پادشاه وقت قلعه لارناکا (Larnaca Castle) را که امروزه به عنوان موزه مورد بازدید قرار می گیرد بنا نهاد . با سفر آفرین همراه باشید تا در مورد این دژ اطلاعات بیشتری کسب کنید .