• بلغارستان

بلغارستان

غذاهای بلغاری
در بلغارستان هیچ گونه نگرانی برای غذا خوردن نخواهید داشت زیرا قیمت های مناسب غذاها به شما اجازه می دهد که رستوران های مختلف و زیبای کشور بلغارستان را امتحان کنید و از آنها لذت ببرید.
بهترین مکان اقامت در بلغارستان
در وارنا برای نانتخاب محل اقامت خود هیچ گونه مشکل نخواهید داشت . البته اگر قصد سفر به این شهر زیبا را در تابستان گرم دارید رزرو کردن از قبل لازم و ضروری است . شما می توانید در هتل های لوکس و زیبا اقامت داشته باشید یا اگر تمایل دارید یک هتل ارزان انتخاب کنید و بیشتر وقت خود را در شهر بگذرانید به رهر حال این شهر گزینه های خوبی پیش رویتان خواهد گذاشت.
صومعه تاریخی ریلا در بلغارستان
بلغارستان با پیشینه ای غنی از تاریخی ترین کشورهای اروپایی است که سایت های باستانی متنوعی را در خود گنجانده است به طوری که برخی از آن ها با قدمتی هزاران ساله نمایشی از تاریخ و فرهنگ گذشتگان ارائه می دهند هر چند که ممکن است با گذشت زمان بخش هایی از بنای اولیه از بین رفته باشد ولی با بازسازی هایی که بر روی ان ها انجام گرفته تاکنون حفظ و نگهداری شده اند . صومعه تاریخی ریلا در بلغارستان یکی از این ابنیه هاست که گوشه ای از تاریخ مردمان ان را بازگو می کند در ادامه شما را با این مکان آشنا می سازیم .
کلیسای تاریخی بویانا در بلغارستان
بلغارستان بناهای تاریخی متعددی را در خود جای داده که هر کدام با ویژگی های منحصر به فرد و جذابیت های خیره کننده بسیار چشم نواز هستند و حتی برخی از آن ها در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند یکی از این بناها ، کلیسای تاریخی بویانا در بلغارستان می باشد که با نقاشی های نفیسی که بر روی دیوارهای آن ترسیم شده است می تواند برای هر یک از گردشگران تور بلغارستان جذاب باشد در ادامه توضیحاتی در مورد این کلیسای ارتدوکس داده می شود .
شهر تاریخی نسبار در بلغارستان
بلغارستان به داشتن کلیساهای متعدد ، بناهای کهن با سبک های معماری فوق العاده و جاذبه های باستانی مشهور است و در شهرهای آن آثاری متنوع از دوران گذشته به چشم می خورد که هر یک با جذابیت های خیره کننده می تواند برای گردشگران جالب باشد . یکی از این جاذبه ها شهر تاریخی نسبار در بلغارستان است که با قدمتی زیاد و پیشینه ای غنی در زمان حکومت روم شرقی از قدرت های زمان محسوب می شد در ادامه توضیحاتی در مورد این شهر داده می شود .
هفت دریاچه ریلا در بلغارستان
بلغارستان طبیعت فوق العاده ای دارد به طوری که برخی از افراد تور بلغارستان را به منظور بهره بردن از جاذبه های طبیعی و بکر انتخاب می کنند یکی از این جاذبه ها ، هفت دریاچه ریلا در بلغارستان (Seven Rila Lakes) است که با محیطی آرام و زیبائی های نفس گیر نظر گردشگران بسیاری را به خود جلب نموده است برای آشنائی بیشتر با این منطقه با سفر آفرین همراه باشید .
شهر زیبای بالچیک در بلغارستان
اگر گردشگران تور بلغارستان بخواهند از تمام جاذبه های این کشور بازدید کنند نیاز به زمان و صرف هزینه بسیاری دارند ولی اگر برترین جاهای دیدنی بلغارستان را شناسائی کنند می توانند استفاده ای بهینه از سفر خود داشته باشند . شهر زیبای بالچیک در بلغارستان یکی از گزینه هایی است که سفر به آن خالی از لطف نیست برای آشنایی بیشتر با این منطقه با ما همراه باشید .
ساحل آلبنا در بلغارستان
سواحل بلغارستان از پرطرفدارترین جاهای دیدنی این کشور به شمار می آیند و هر ساله گردشگران بسیاری به منظور استفاده از تفریحات و زیبائی های این سواحل به بخش های شرقی بلغارستان سفر می کنند تا در کرانه های دریای سیاه به گردش و استراحت بپردازند . ساحل آلبنا در بلغارستان (Albena Bulgaria Beach) یکی از زیباترین تفرجگاه های ساحلی این کشور می باشد که برنده جایزه پرچم آبی شده است . با سفر آفرین همراه باشید تا با این منطقه تفریحی بیشتر آشنا شوید .
پارک ملی پیرین بلغارستان
در تور بلغارستان می توان از زیبائی های طبیعی نهایت استفاده را برد چرا که این کشور با قرارگیری در قاره سبز دارای طبیعت فوق العاده ای است . در این کشور سه پارک ملی وجود دارد که پارک ملی پیرین بلغارستان (Pirin National Park Bulgaria) یکی از ان هاست با ما همراه باشید تا با این پارک و منطقه حفاظت شده بیشتر آشنا گردید .
پارک ملی مرکزی بالکان در بلغارستان
طبیعت زیبا و فوق العاده در کنار جاذبه های تاریخی و دیدنی از کشور بلغارستان مقصدی ایده آل برای سفر ساخته است . پارک های ملی این کشور با تنوع در گونه های گیاهی و جانوری و همچنین محدوده ای وسیع می توانند گوشه ای از زیبائی های طبیعی بلغارستان را به علاقه مندان ارائه دهند . با ما همراه باشید تا با پارک ملی مرکزی بالکان در بلغارستان (Central Balkan National Park Bulgaria) آشنا گردید . این پارک یکی از وسیع ترین مناطق حفاظت شده بلغارستان می باشد .
قلعه‌ بلوگرادچیک بلغارستان
کشور بلغارستان دارای جاذبه های متعددی است که برخی از ان ها با قدمتی چند صد ساله از ارزش تاریخی و فرهنگی ویژه ای برخوردارند به طوری که سالانه گردشگران بسیاری از این جاذبه ها دیدن می کنند . قلعه‌ بلوگرادچیک بلغارستان (Belogradchik Fortress Bulgaria) یکی از این جاذبه های تاریخی است که در گذشته کاربرد نظامی داشته و برای محافظت از مناطق اطراف از این دژ استفاده می شده است . برای آشنایی بیشتر با قلعه‌ قدیمی بلوگرادچیک با سفر آفرین همراه باشید .
شهر پلودیو بلغارستان
بلغارستان دارای شهرهای مختلفی است که برخی از ان ها به سبب داشتن اماکن دیدنی متعدد برای گردشگران تور بلغارستان جذاب خواهد بود . شهر پلودیو بلغارستان (Plovdiv Bulgaria) به عنوان یکی از شهرهای بزرگ و مهم این کشور اروپایی در جنوب مرکزی آن واقع شده و با دو قسمت قدیمی و مدرن گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب می کند . برای آشنایی بیشتر با این شهر تاریخی با سفر آفرین همراه باشید .
سانی بیچ بلغارستان
کشور بلغارستان از سمت مرزهای شرقی با دریای سیاه همسایه می باشد لذا در این قسمت از بلغارستان چندین استراحتگاه ساحلی محبوب وجود دارد که با امکانات گردشگری مناسب و تفریحات مهیج توانسته در میان گردشگران جایگاه ویژه ای را از آن خود کند . با سفر آفرین همراه باشید تا در مورد سانی بیچ بلغارستان (Sunny Beach resort Bulgaria) بیشتر بدانید .
پل های شگفت انگیز بلغارستان
طبیعت زیبا و پدیده های طبیعی کشور بلغارستان از عواملی هستند که سبب شده اند گردشگران این کشور را برای سفر انتخاب کنند در واقع طبیعت کشورهای اروپائی من جمله بلغارستان فوق العاده بوده و با چشم اندازها و دیدگاه های خیره کننده نظر توریست ها را به خود جلب می کند . از جاذبه هایی که به طور طبیعی در بلغارستان ایجاد شده اند می توان به پل های شگفت انگیز بلغارستان (Marvelous Bridges Bulgaria) اشاره نمود . اگر علاقه مند هستید در مورد این پل ها بیشتر بدانید تا انتها با سفر آفرین همراه باشید .
دهکده روپیت بلغارستان
بلغارستان کشوری است که در سال های اخیر به دلیل مناسب بودن قیمت تورهای برگزار شده به مقصد این کشور ، طبیعت زیبا ، جاذبه های گردشگری متنوع و امکانات مناسب مورد توجه ایرانیان واقع شده است . در جای جای این کشور اماکن دیدنی مختلفی برای بازدید وجود دارد که به طور حتم گردشگران باید برای تمامی ساعات سفر خود برنامه ریزی داشته باشند تا بتوانند بهترین ها را از نزدیک ببینند . با سفر آفرین همراه باشید تا با دهکده روپیت بلغارستان (Bulgaria Rupite) که از مناطق محافظت شده این کشور می باشد بیشتر آشنا گردید .
تور جیپ سافاری بلغارستان
کشورهای اروپایی به داشتن طبیعت سرسبز و فوق العاده همراه با دیدگاه های چشم نواز معروف هستند لذا بلغارستان نیز به عنوان کشوری در اروپای شرقی از این امر مستثنی نبوده و طبیعت زیبای آن چیزی نیست که بتوان به سادگی از کنارش گذر نمود و ساعتی را در آن سپری نکرد . برای رفتن به طبیعت می توان در تورهای مختلف یک روزه ای که در اغلب شهرهای توریستی این کشور علی الخصوص وارنا برگزار می گردد شرکت نمود . با سفر آفرین همراه باشید تا با تور جیپ سافاری بلغارستان (Jeep Safari Bulgaria) ، یکی از پرطرفدارترین تورهای طبیعت گردی آشنا گردید .
پیست اسکی بانسکو بلغارستان
بلغارستان به سبب داشتن کوه های مرتفع و امکانات مناسب یکی از بهترین گزینه ها برای ورزش اسکی است و سالانه علاقه مندان بسیاری برای انجام این ورزش مفرح به این کشور سفر می کنند . در این کشور اروپای جنوب شرقی چندین پیست اسکی با کیفیت وجود دارد که هر کدام با ویژگی ها و امکانات رفاهی مناسب از محبوبیت ویژه ای در میان ورزش دوستان برخوردار می باشند . پیست اسکی بانسکو بلغارستان به عنوان یکی از بهترین و بزرگ ترین پیست های موجود در بلغارستان و حتی اروپا دارای 75 کیلومتر مسیر اسکی و 16 بالابر می باشد . با سفر آفرین همراه باشید تا در مورد بانسکو و پیست با کیفیت آن بیشتر بدانید .
پارک ملی ریلا بلغارستان
تور بلغارستان یکی از بهترین و به صرفه ترین تورهای اروپایی است که گردشگران با انتخاب این تور می توانند علاوه بر بازدید از شهرها و ابنیه تاریخی متعدد لذت بردن از طبیعت زیبا و چشم اندازهای فوق العاده را در برنامه خود داشته باشند . بلغارستان دارای سه پارک ملی بزرگ و پهناور است که پارک ملی ریلا بلغارستان (Rila National Park Bulgaria) بزرگترین آن ها محسوب می گردد . با سفر آفرین همراه باشید تا با این منطقه محافظت شده آشنا گردید .
ساحل اسموکینی بلغارستان
کشور بلغارستان از بخش شرقی خود با دریای سیاه همسایه بوده و در کرانه های این دریای زیبا دارای سواحل شنی متعدد به همراه استراحتگاه هایی با امکانات مناسب می باشد . سوزوپل (Sozopol) به عنوان یک شهر ساحلی و باستانی ، گزینه های مختلفی برای ارائه به گردشگران دارد از سایت های تاریخی گرفته تا تفریحات مهیج آبی و رستوران هایی با غذاهای خوشمزه . لذا ترکیب تمامی این عوامل با هم سبب شده تا این شهر به یکی از محبوب ترین مناطق توریستی بلغارستان تبدیل گردد . در سوزوپل چندین ساحل شنی تمیز و زیبا وجود دارد که ساحل اسموکینی بلغارستان (Smokini Beach Bulgaria) یکی از آن هاست . با سفر افرین همراه باشید تا در مورد این منطقه بیشتر بدانید .
صومعه روژن در ملنیک بلغارستان
بلغارستان یکی از مقاصد ایده آل برای سفرهای خارجی است چرا که علاوه بر مناسب بودن قیمت تور بلغارستان ، این کشور دارای طبیعتی زیبا ، سواحل شنی تمیز در کرانه های دریای سیاه ، بناهای تاریخی و باستانی متعدد ، مراکز تفریحی و امکانات مناسب گردشگری است و با توجه به این گزینه ها هر ساله گردشگران بسیاری به این کشور اروپایی سفر می کنند . یکی از ابنیه قدیمی و دیدنی این کشور ، صومعه روژن در ملنیک بلغارستان (Rozhen monastery Bulgaria) است که امروزه به عنوان یادگاری از قرن سیزدهم مورد بازدید قرار می گیرد . با سفر آفرین همراه باشید تا در مورد این صومعه و شهر ملنیک بیشتر بدانید .
پارک آبی آکوا پارادایس بلغارستان
بلغارستان کشوری است که همه طیف جاذبه ای در آن خودنمایی می کند از بناهای تاریخی با قدمت چند صد ساله گرفته تا مراکز تفریحی با بازی های مهیج . در واقع گردشگران با استفاده از تمامی امکانات گنجانده شده در این کشور و همچنین بازدید از اماکن دیدنی متنوع به هیچ وجه از سفر به بلغارستان احساس پشیمانی نکرده و از سفر خود راضی خواهند بود . در بین مراکز تفریحی متعدد موجود در این کشور پارک های آبی از محبوبیت بالایی برخوردارند و هر ساله میزبان تعداد زیادی از گردشگران تور بلغارستان می باشند . با سفر آفرین همراه باشید تا با پارک آبی آکوا پارادایس بلغارستان (Aqua Paradise Nessebar, Bulgaria) آشنا گردید .
قلعه بابا ویدا بلغارستان
بلغارستان از نظر تاریخی پیشینه ای غنی دارد و با بودن تحت سلطه حکومت های مختلف از جمله بیزانس ، بلغاری و عثمانی در آن بناهای متعددی ساخته شده که امروزه به عنوان جاذبه های تاریخی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند . این ابنیه با ارزش تاریخی در جای جای بلغارستان به چشم می خورند که برخی از ان ها با جدابیت های خود شهرت بیشتری دارند . قلعه بابا ویدا بلغارستان (Baba Vida Fortress Bulgaria) در شمال غربی این کشور واقع شده و علاقه مندان به بناهای مربوط به قرون وسطی با بازدید از آن می توانند یکی از بهترین قلعه های بلغارستان را نظاره گر باشند . با سفر آفرین همراه باشید تا در مورد این قلعه بیشتر بدانید .
پارک آبی اکشن بلغارستان
کشور بلغارستان علاوه بر بوستان ها و پارک های تفریحی دارای 15 پارک آبی در شهرهای مختلف است که گردشگران تور بلغارستان با مراجعه به آن ها می توانند از بازی های متنوع استفاده کرده و لحظاتی خاطره انگیز داشته باشند . یکی از این مجموعه ها ، پارک آبی اکشن بلغارستان (Action Aquapark Bulgaria) یا اکشن آکوا پارک سانی بیچ است فاصله اندکی تا مرکز اقامتگاه ساحل آفتابی دارد . با سفر آفرین همراه باشید تا در مورد این مجموعه آبی بیشتر بدانید .
تئاتر رومی پلودیو
امپراتوری روم به سبب داشتن قدرت زیاد دارای قلمرو بسیار وسیعی بوده و در بخش های مختلف حکومت خود ابنیه تاریخی متعددی به یادگار گذاشته است که تئاترهای رومی از جمله این بناهاست . کشور بلغارستان نیز در گذشته ای دور زیر سلطه این امپراتوری قدرتمند بوده و چندین بنای با ارزش از ان دوران را در خود جای داده است . تئاتر رومی پلودیو (Plovdiv Roman theatre) یکی از معدود سازه های رومی باقی مانده در بلغارستان است که با وجود داشتن قدمتی زیاد هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرد . با سفر آفرین همراه باشید تا در مورد این آمفی تئاتر بیشتر بدانید .
غار ماگورا در بلغارستان
در کشور بلغارستان جاذبه های طبیعی متنوعی وجود دارد که غارها از پرطرفدارترین این جاذبه ها هستند . برخی از غارهای بلغارستان به سبب داشتن زیبائی های درونی و یادگارانی از دوران ماقبل تاریخ شهرت یافته و در میان گردشگران از محبوبیت ویژه ای برخوردار می باشند . برای آشنایی با غار ماگورا در بلغارستان (Magura Cave Bulgaria) که یکی از بزرگترین غارهای این کشور می باشد با سفر آفرین همراه شوید .
چشم خدا در بلغارستان
غارهای طبیعی با قدمتی دور و دراز همواره از جاذبه های گردشگری بوده و از ارزش تاریخی برخوردار می باشند . در کشور اروپایی بلغارستان نیز چندین غار زیبا و جذاب کشف شده که پروهودنا یا چشم خدا در بلغارستان (The Eyes of God in Bulgaria) یکی از معروف ترین آن هاست . با سفر آفرین همراه باشید تا هم اطلاعاتی در مورد این غار به دست آورید و هم از علت شهرت این جاذبه طبیعی آگاه شوید .
آب و هوای بلغارستان
آب و هوا از جمله مواردی است که گردشگران در هنگام رزرو تورهای مختلف به آن توجه نموده و معمولا زمانی را برای سفر انتخاب می کنند که مقصدشان در بهترین شرایط آب و هوایی باشد چرا که در صورت مناسب بودن این عامل گردشگران می توانند از تمامی تفریحات بهره برده و از جاذبه های بیشتری بازدید کنند . بلغارستان نیز به مانند دیگر کشورهای اروپایی مقصدی ایده آل برای سفر بوده و گزینه های دیدنی و تجربه کردنی متنوعی دارد . برای آشنایی با نوع آب و هوای بلغارستان (Climate Of Bulgaria) با سفر آفرین همراه شوید تا با کسب اطلاعات در این مورد بهترین زمان سفر به بلغارستان را انتخاب کنید .
جاذبه هایی که در بلغارستان نباید از دست داد
موقعیت جغرافیایی، آب و هوای ، جاذبه های گردشگری بلغارستان
شهر ولیکو ترنوو بلغارستان
اغلب شهرهای بلغارستان به سبب تاریخ تمدن هزاران ساله آن از پیشینه ای غنی برخوردار بوده و گردشگران علاقه مند به تاریخ و همچنین بناهای قدیمی با سفر به آن ها طیف وسیعی از گزینه های مورد علاقه شان را پیش رو خواهند داشت . یکی از بهترین شهرهای تاریخی این کشور که با جاذبه های منحصر به فرد ارزش دیدن دارد شهر ولیکو ترنوو بلغارستان (Veliko Tarnovo Bulgaria) است که در ارتفاع 220 متری از سطح دریا قرار گرفته است . با سفر آفرین همراه شوید تا در مورد این شهر بیشتر بدانید .
موزه قوم نگاری منطقه ای پلودیو
بلغارستان به عنوان کشوری با قدمت هزاران ساله دارای موزه های متعددی است که این موزه ها با موضوعات مختلف و آثار دیدنی و نفیس در شهرهای مختلف این کشور پراکنده شده اند . با سفر آفرین همراه باشید تا با یکی از این موزه های تخصصی با نام موزه قوم نگاری منطقه ای پلودیو (Plovdiv Regional Ethnographic Museum) آشنا گردید .
مرکز خرید وارنا تاورز
مرکز خرید وارنا تاورز یکی از بزرگترین مرکز خرید های وارنا می باشد.
سوغات بلغارستان
تور بلغارستان در سال های اخیر به یکی از گزینه های محبوب در میان تورهای خارجی و گردشگری تبدیل شده و سالانه تعدادی از ایرانیان این کشور را به عنوان مقصد سفر تفریحی خود انتخاب می کنند تا هم از جاذبه های گردشگری بلغارستان که برخی از آن ها قدمتی طولانی دارند بازدید کنند و هم از گزینه های تفریحی و سواحل دریای سیاه بهره ببرند . این کشور اروپایی نیز همانند دیگر کشورهای توریستی دارای اقلامی به عنوان سوغاتی است که گردشگران می توانند از این اقلام خریداری نموده و به دوستان و آشنایان خود هدیه دهند .
پارک طبیعت وراچنسکی بالکان بلغارستان
یکی از دلایلی که سبب می گردد تا گردشگران تور بلغارستان را برای سفر انتخاب کنند طبیعت زیبای ان همراه با چشم اندازهای فوق العاده می باشد . در این کشور چندین پارک ملی و منطقه محافظت شده وجود دارد که با منابع غنی گیاهی و جانوری نظر علاقه مندان به طبیعت را به خود جلب نموده اند . یکی از مناطق محافظت شده این کشور پارک طبیعت وراچنسکی بالکان بلغارستان (Vrachanski Balkan Nature Park Bulgaria) است که در ادامه بیشتر با آن آشنا می شویم .
دهکده ساحلی سینمورتس بلغارستان
در قسمت های شرقی بلغارستان به سبب همسایگی با دریای سیاه اقامتگاه های ساحلی متعددی وجود دارد که برخی از ان ها به سبب موقعیت عالی ، سواحل شنی تمیز ، آب های کریستالی و امکانات رفاهی مناسب از محبوبیت ویژه ای برخوردار می باشند . یکی از این اقامتگاه ها دهکده ساحلی سینمورتس بلغارستان است که با جذابیت های فوق العاده در استان بورگاس واقع شده است . با سفر آفرین همراه باشید تا این دهکده ساحلی را بیشتر بشناسید .
ساحل دیونی بلغارستان
برخی از گردشگرانی که تور بلغارستان را برای سفر انتخاب می کنند هدفشان استفاده از سواحل دریای سیاه و تفریحات آبی مهیج می باشد که این امر با سفر به یکی از شهرهای ساحلی و اقامت در یکی از استراحتگاه های ساحلی این کشور محقق می گردد . ساحل دیونی بلغارستان (Duni Beach Bulgaria) یکی سواحل معروف موجود در این کشور است که با گزینه های مختلف اقامتی و تفریحی در نزدیکی شهر سوزوپل قرار دارد . با سفر آفرین همراه باشید تا در مورد این ساحل و دهکده دیونی بیشتر بدانید .
سواحل دریای سیاه بلغارستان
سواحل دریای سیاه بلغارستان (Bulgarian Black Sea Coast) که مرزهای شرقی این کشور را تشکیل می دهند امروزه به یکی از محبوبترین مناطق توریستی این کشور تبدیل شده اند برای آشنایی بیشتر با این سواحل با ما همراه باشید .