• ایتالیا

ایتالیا

برج پیزا ایتالیا
این برج در قرن 11 میلادی در دوره رنسانس توسط شخصی ساخته شد که متاسفانه یک اشتباه کوچک در کارش باعث شد برج کج شود. در ابتدا کج شدن برج باعث شد که این معمار به شهرتی نرسد ولی بعدها این برج در ایتالیا به نام برج کج پیزا بسیار معروف شد و معمار آن نیز مشهور شد. این برج در شهر پیزا در مرغزار زمین معجزه ساخته شده. در ایتالیا در برج کج پیزا به عنوان تعمیدگاه استفاده می کنند و بزرگترین تعمیدگاه ایتالیا می باشد. معماری داخلی آن به سبک آگوستیک می باشد. گردشگران می توانند به بالای برج بروند و از آنجا کل شهر پیزا را تماشا کنند.
ونیز ایتالیا
شهر ونیز در قرن پنجم میلادی میان 117 شهر کوچک و بزرگ در منطقه تالاب ونیزی در شمال کشور ایتالیا واقع شد.این تالاب بزرگ مساحتی برابر با 50000 کیلومتر مربع دارد. شاهکار آثار تاریخی ، هنری و معماری در ونیز و شکل متفاوت شهر باعث شده در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار بگیرد. آثار هنری روی ساختمان ها توسط هنرمندان بنامی بنام گیورگیون، تیتیان، تینتورِتو، وِرُنیس و بسیاری دیگر از بزرگان هنرمند هنر نمایی شده است. در این شهر زیبا هیچ اثری از دود و ماشین و ترافیک نیست و تنها وسیله نقلیه در اینجا قایق است. این شهر بسیار زیبا در حال فرو رفتن در آب می باشد و کم کم مردم آنجا مجبور به ترک ونیز می باشند.
آمفی تئاتر کولوسئوم (Colosseum) ایتالیا
یکی از معروفترین و مشهورترین مکان های دیدنی در ایتالیا کولوسئوم می باشد. اسم این مکان تاریخی را از اسم یک مجسمه برنزی امپراتور به نام نرو گرفته اند. امروزه این مجسمه وجود ندارد زیرا در گذشته برای استفاده مجدد فلز برنز از آن استفاده کرده اند. ابعاد این بنای تاریخی حدود 189 متر طول و 156 متر عرض است و دیوار بیرونی آن 48 متر ارتفاع دارد. این آمفی تئاتر حدود 50 هزار نفر ظرفیت دارد. این بنا 4 طبقه دارد که طبقه بالا مختص بانوان و افراد معمولی و طبقه همکف مختص افراد معمولی می باشد. ساختار کف این بنا با چوب و شن و ماسه ساخته شده است. در قسمت زیر زمین نیز یک سرداب ایجاد شده. قسمت سرداب از تونل و گذر گاه ها برای عبور حیوانات و بردگان تشکیل شده است. آمفی تئاتر کولوسئوم در سال 72 میلادی شروع به ساخت کرد و در سال 80 میلادی ساخت آن به پایان رسید. در این مکان حدود 500000 حیوان و گلادیاتور کشته شدند. امپراتوها از این امفی تئاتر به عنوان بازی و سرگرم کردن مردم به صورت رایگان حدود 500 سال استفاده کردند. امپراتورها از این بازی ها برای بالا بردن محبوبیت و قدرت خود استفاده می کردند
دریاچه کومو ایتالیا
دریاچه کومو یکی از مناطق دیدنی در ایتالیا است که سالانه تعدادد زیادی توریست به این مکان زیبا سفر می کنند. در اینجا به خاطر آب و هوای خوب و منظره زیبا می توانید یک سفر بسیار آرامش بخشی داشته باشید. اکثر خانه ها در اینجا ویلای می باشد. گردشگرانی که به ماهیگیری علاقه دارند می توانند در اینجا به ماهی گیری نیز بپردازند. اگر به ایتالیا سفر کردید حتما به این منطقه بروید و از دریاچه کومو دیدن کنید.
کلیسای سانتا ماریا دل فیوره فلورانس ایتالیا
کلیسای جامع سانتا ماریا در سال 1296 میلادی ساخته شد. گنبد آن توسط شخصی بنام فیلیپو در سال 1434 که بزرگترین گنبد آجری در جهان می باشد ساخته شد. برای رسیدن به برج ناقوس باید 414 پله را بالا بروید اگر به بالا رفتید می توانید یک منظره فوق العاده از فلورانس را مشاهده کنید و لذت ببرید. ساخت این بنا 170 سال طول کشید.
موزه واتیکان
موزه واتیکان در نزدیکی کلیسای سنت پیتر قرار گرفته و از برترین موزه های جهان به شما میرود. آرامگاه همه ی پاپ های تاریخ ایتالیا در این موزه است و همچنین کلیسای سیستین نیز در موزه واتیکان قرار دارد.
فواره تروی
اکثر افرادی که به رم سفر میکنند حتما به بازدید از فواره تروی خواهند رفت. نام فواره تروی را در افسانه های رم به کرات تکرار شده است و به چشمه آرزوها معروف شده.
معبد پانتئون
قدمت معبد پانتئون مربوط به 2هزار سال پیش است و جز نایاب ترین بناهایی است که بازمانده رم باستان میباشد و کمترین دستخوردگی را دارد.
میدان رومن فروم
میدان رومن فروم جز میادین اصلی شهر رم به شمار میرود که در سالهای پیش مرکز تجارت و بازرگانی و همچنین مذهبی و سیاسی این شهر بوده است.
میدان ناوونا
دور تا دور میدان پیاتزا ناوونا را رستوران ها, کافه های جذاب و متنوع و همچنین مغازه های زیادی پوشانده است و آن را به میادین محبوب شهر تبدیل کرده است.
موزه بورگزه
موزه بورگزه از میان تمام موزه های هنری جهان یک سر و گردن بیشتر دارد.
پله‎های اسپانیایی
پله‎های اسپانیایی جز طویل ترین و پهن ترین پله ها در تمام اروپا محسوب میشود.
قلعه سن آنجلو
قلعه سن آنجلو ساختمانی دارد عجیب و غریب که به شکل دایره است.
کلیسای سنت پیتر
کلیسای سنت پیتر از عظیم ترین کلیساهای جهان به شمار میرود که طرفداران بسیاری دارد.