• کانادا

کانادا

خلیج فاندی (fundy bay)
خلیج فاندی به خاطر دامنه جزر و مدی که دارد معروف شد. این خلیج از لحاظ جغرافیایی در سواحل اقیانوس اطلس قرار دارد و از بالا شکل خاص خود را دارد که برخی از افراد آن را شبیه به قیف میدانند.
آبشار نیاگارا (Niagara Falls)
آبشار نیاگارا یکی از برترین جاذبه های گردشگری دنیاست و اگر شخصی به کانادا سفر کند بازدید از این آبشار بینظیر را از دست نخواهد داد.
کلگری استمپید (Calgary Stampede)
این یک فستیوال 10روزه است که طبق روال هرسال در جولای در کلگری اجرا میشود و آن را به نوعی به یک شهر وسترن واقعی تبدیل میکند. این فستیوال نمایانگر فرهنگ محلی این شهر است که افراد زیادی چکمه های بلند کابوی میپوشند و در خیابان ها قدم میزنند.
خرس‌های قطبی (Polar bear)
پایتخت خرس قطبی دنیا شهر چرچیل است که در ساحل خلیج هادسون قرار گرفته و یکی از شهر های کوچک استان مانتیوبا است و هزار نفر جمعیت دارد. در شهر چرچیل از ماه اکتبر تا نوامبر تقریبا 900 خرس از خواب زمستانی بیدار شده و در یک جا جمع میشوند.
فستیوال و کارناوال‌های مونترال
در کشور کانادا فستیوال و کارناوال های زیادی برگزار میشود که گردشگران را متقاعد میکند به کانادا سفر کنند. از شهرهایی که فستیوال های اصلی در آن اجرا میشود منترال است.
تفریحات زمستانی
هاکی اولین ورزش کانادا محسوب میشود و همچنین تفریحات زمستانی بسیاری کانادایی ها را سرگرم میکند. افرادی که در فصل زمستان به کانادا سفر میکنند حتما اسکی و تویوپ سواری را در برنامه خود میگذارند.
اولد کبک (Vieux-Québec)
کبک یکی از قدیمی ترین شهرهای کانادا است که قدمت آن به 400سال پیش بازمیگردد که مملو از آثار تاریخی است و هرساله گردشگران زیادی را به خود جلب میکند.
برج سی ان (CN)
برج سی ان (CN) پنجمین برج مرتفع دنیا محسوب میشود که ساحل دریاچه انتاریو قرار گرفته است. افرادی که عاشق ارتفاع هستند از رفتن به آخرین طبقه ی آن و قدم زدن در تراس برج نهایت لذت را میبرند زیرا در یک نگاه میتوان تمام شهر تورنتو را مشاهده کرد.
شفق قطبی (Aurora)
شفق قطبی از جذاب ترین و عجیب ترین پدیده هایی است که در طبیعت اتفاق می افتد. به طور کلی به نورهای رنگارنگ و در حال حرکتی که در آسمان شب میتوان دید شفق میگویند.
پارک استانی دایناسور (Dinosaur Provincial Park)
اگر در بخش شرقی شهر کلگری ایالت آلبرتا باشید تقریبا 2ساعت و نیم با پارک استانی دایناسورها فاصله دارید. این پارک در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است و در دنیا آن را جامع ترین منطقه دایناسور فسیلی میدانند.
پارک ملی گراس مورن
زمین شناسان توجه خاصی به پارک ملی گراس مورن دارند زیرا صخره هایی دارد که قدمت باستانی دارند و نشانگر مراحل تشکیل اقیانوس ها و قاره ها میباشد.
دریاچه مورین
یکی از پرطرفدارترین مکان های غرب کانادا, پارک ملی بنف است که دریاچه مورین (Moraine Lake) در آن واقع شده است.
قطار کانادا
برای افرادی که به دنبال راهی امن برای سفر در مسیرهای کانادا هستند و دوست دارند از مناظر زیبا لذت ببرند سفر با قطار بسیار گزینه ی خوبی است.
آتاباسکا آبشار
وسیع ترین پارک که در کوه های راکی کانادا قرار دارد پارک ملی جاسپر در استان آلبرتا است که دارای کوه های متنوع ناهموار, جنگل, رودخانه های وحشی, دره های بزرگ, یخچال های طبیعی و مراتع آلپاینی است.
بندرگاه داخلی ویکتوریا
اگر به ونکوور سفر کردید و به دنبال مکانی با آب و هوای خنک و دلچسب بودید حتما به بندرگاه داخلی ویکتوریا سری بزنید.
موزه حقوق بشر کانادایی
جدیدترین بنای مهم وینیپگ, موزه حقوق بشر کانادایی است که از لحاظ گردشگری هم ارزشمند شناخته شده. این بنا نزدیک فورکس (the Forks) در سال 2014 ساخته شد.
پارلمان هیل اوتاوا (Ottawa’s Parliament Hill)
بالای رودخانه اوتاوا این پارلمان قرار گرفته که با سبک نئوگوتیک که متعلق به قرن 19 است ساخته شده و از مهم ترین بناهای اوتاوا شناخته میشود.
ویسلر
ویسلر یکی از شهرهایی است که علاقمندان اسکس آن را به خوبی میشناسند زیرا معروف ترین پیست اسکی در این روستا قرار دارد و فقط با 2ساعت رانندگی از ونکوور میتوان به آنجا رسید.
مونترال قدیمی
مونترال شامل دو بخش قدیمی و جدید است که در بخش قدیمی آن میتوان شاهد بناهای تاریخی و حتی مراکزی برای خرید بود و روزی تکرار نشدنی را در آن ساخت.
مکان تاریخی تپه سیگنال سنت جونز
در بخش ورودی بندر سنت جونز, تپه سیگنال سنت جونز قرار دارد که از بالای آن میتوان دریا و تمام شهر را مشاهده کرد.
پارک استنلی ونکوور
پارک استنلی ونکوور حدودا 450 هکتار مساحت دارد و عظیم ترین جاذبه گردشگری ونکوور محسوب میشود. این پارک در غرب ونکوور و در یک شبه جزیره قرار دارد که از یک سمت با اقیانوس پوشانده شده و از سمت دیگر درختان زیبای سرو که به رنگ قرمز هستند و صنوبر احاطه شده است.
پارک آلگون کوئین (Algonquin Park)
منحصر به فردترین پارک کانادا پارک آلگون کوئین است. این پارک بسیار بزرگ است و حتی از تمام جزیره ی پرنس ادوارد بزرگتر است.
دریاچه‌ی لیتل مانیتو (Little Manitou)
دریاچه‌ی لیتل مانیتو (Little Manitou) شباهت بسیاری به دریای مرده در غرب اردن که دریای نمک است دارد. این نام به دلیل این است که هیچ موجود زنده ای اعم از گیاه یا جانور نمیتواند در آن زنده بماند. این دریاچه در فلب ساسکاچوان قرار دارد.
کاتدرال گِرو (Cathedral Grove)
اشخاصی که در بخش بریتیش کلمبیا زندگی میکنند به درخت بزرگ اعتقاداتی متفاوت دارند. درخت هایی همچون سکویا ,صنوبر داگلاس و ماموت های غول پیکر در بریتیش کلمبیا قرار گرفته اند که ارتفاع آنها به حدود 100متر نیز میرسد و متوجه میشوید که بلندترین درختانی که تا به حال دیده بودید کوتاه بودند.
سواحل رِد سَند (Red Sand)
اگر به جزیره ی پرنس ادوارد سفر کردید قدم زدن در ساحل قرمز رنگ آن را از دست ندهید و به مشاهده ی برخورد زیبای موج های پرجوش و خروشان اقیانوس اطلس به شن های مسی جزیره پرنس ادوارد بنشینید.
دریاچه‌ی خال‌دار (Spotted lake)
دریاچه ی خالدار یا همان دریاچه ی اسپاتد در کویر اوکاناگان Okanagan در بریتیش کلمبیا قرار دارد. برای رفتن به این کویر ماسه ای و بایر به سادگی میتوان با اتومبیل از بخش جنوب دره ی اوکاناگان در طول زمان کمی به آنجا رفت.
صخره‌های بوفالو جامپ (Head-Smashed-In Buffalo Jump)
در صخره‌های بوفالو جامپ (Head-Smashed-In Buffalo Jump) در سال های پیش قبیله های سرخپوستان در این منطقه شکار بوفالو میکردند.
کروکد بوش (Crooked Bush)
منطقه کروکد بوش مملو از دختان صنوبر لرزان است که احساسی همچون فیلم های ترسناک را به شما میدهد. این ناحیه در شمال غربی ساسکاتون (Saskatoon) واقع شده است.